pondelok - 22. apríla, 2024
, Farský kostol v Žiline zhasne. Mesto podporí hodinu Zeme.

Farský kostol v Žiline zhasne. Mesto podporí hodinu Zeme.

Mesto Žilina vypne v rámci celosvetovej kampane Hodina Zeme v sobotu 24. marca od 20.30 do 21.30 h osvetlenie Katedrály Najsvätejšej Trojice (Farského kostola) a balustrády v centre mesta.

„Zapojením sa do projektu potvrdzujeme, že hrozba klimatických zmien nám nie je ľahostajná. Rád by som touto cestou povzbudil Žilinčanov, aby aj oni podporili hlavný zámer kampane. Či už nechajú doma auto a zvolia si šetrnejší spôsob prepravy, začnú s triedením odpadu, alebo budú len jednoducho dbať na šetrenie energie. Napríklad zhasnutím svetla pri odchode z miestnosti,“ uviedol primátor Žiliny Igor Choma.

Podľa hovorkyne mesta, Barbory Zigovej, sa Žilina zapojila prvýkrát do projektu Hodina Zeme v roku 2012. „Prvý ročník kampane Hodina Zeme sa konal v roku 2007 v austrálskom Sydney a zapojili sa doň viac ako dva milióny ľudí. Minulý rok projekt podporilo 187 krajín, medzi nimi aj Slovensko. Okrem Žiliny zhasli dominanty v ďalších takmer 50 slovenských mestách, 40 pamiatok, 70 organizácií a 30 škôl,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *