štvrtok - 18. júla, 2024
, Film DETI uvedú v Martine tvorcovia a herci na špeciálnom premietaní osobne

Film DETI uvedú v Martine tvorcovia a herci na špeciálnom premietaní osobne

Prvý hraný film jedného z najoceňovanejších a najúspešnejších slovenských dokumentaristov Jara Vojteka – DETI, ktorý sa premieta od 25. septembra, prídu do režisérovho domovského mesta Martina uviesť tvorcovia a herci osobne. Už 29. septembra 2014 sa v Kine Strojár v Martine uskutoční špeciálne premietanie filmu za osobnej účasti delegácie.

Každú zo štyroch poviedok filmu DETI – Syn, Maratón, Kanárik, Otec – sme nakrúcali v inom ročnom období a na rôznych lokáciách po celom Slovensku. Predpremiérové uvedenia sú našim poďakovaním účinkujúcim a ľuďom, ktorí nám pomohli v regiónoch,“ vysvetlil producent filmu DETI Mátyás Prikler z produkčnej spoločnosti MPhilms.

Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame.  „Chcel som hovoriť o rôznych podobách vzťahov, preto som zvolil štyri príbehy. Zamýšľam sa napríklad nad vzťahom chorého chlapca, uzavretého vo svojom svete a jeho otca, ktorý sa mu napriek snahe nedokáže priblížiť, alebo sa snažím zachytiť citlivý svet dieťaťa, ktorý je surovo narušený necitlivým výsmechom otčima,“ povedal Jaro Vojtek, ktorý je divákom známy svojimi dokumentárnymi filmami My zdes, Hranica či Cigáni idú do volieb.

Každá zo štyroch poviedok sa odohráva v inom ročnom období a navzájom tak vytvárajú vrstevnatú mozaiku vzťahov, v ktorých sa odrážajú nádeje i sklamania.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *