sobota - 18. mája, 2024
Fortuan, Fortuan prichádzajú s ďalším letným hitom – Home

Fortuan prichádzajú s ďalším letným hitom – Home

Po úspechu skladby Catch Me If You Can, ktorú kapela Fortuan vydala v lete 2021, prichádza toto bratislavské trio s novou skladbou Home. Okrem lásky k hudbe ich spája aj to, že každý z nich sa vydal v profesionálnom živote inou cestou. Gitarista Tomáš je bazénový technológ, bubeník Daniel je účtovník a spevák Jakub sa živí ako programátor. Aj keď žiadny z členov nemá dokončené hudobné vzdelanie, technicky orientovaný kolektív kapely tvrdí, že kde je vôľa, tam je cesta.

Hollywoodsky klip z myjavských kopaníc

Na pesničku Home sa kolektív kapely vrátil k režisérovi Michalovi Valentinovi, ktorý natáčal aj ich klip Champagne z roku 2019. „Veľmi sa nám páčila Mišova estetika a cítenie pre film, chceli sme jednoduchý a pekný klip zasadený v slovenskej prírode, ktorý by zvýrazňoval hlavnú myšlienku skladby,“  vysvetľuje Tomáš Marikovič, gitarista kapely.

Natáčanie klipu však komplikoval jeden veľmi šťastný fakt, a to, že manželka gitaristu Lucka na Vianoce otehotnela a v čase nahrávacieho víkendu hrozil predčasný pôrod. „Chcel som byť nablízku, keby náhodou prišiel malý skôr,“  opisuje situáciu Tomáš, budúci otec. Pôvodný plán bol natáčať klip na strednom Slovensku, zachytiť krásu štiavnických jazier a tajchov. Nakoniec sa však kapela rozhodla natáčať klip na Myjave. Aby to Tomáš stihol do nemocnice – keby náhodou. Do klipu si Michal Valentin zavolal dvoch hercov – absolventov z VŠMU, Annamáriu Janek a Dániela Szebellaia, ktorí stvárnili roly mladej dvojice. Komparz tvoril kolektív kapely, Jakubova manželka Miriam, hosťujúci basgitarista, tichý štvrtý člen kapely Tomáš Kubáň alebo aj jeho manželka Katka – týchto všetkých môžete v klipe vidieť.

A aká je hlavná myšlienka vizuálneho prevedenia skladby Home?

„Chcel som do klipu pridať niečo navyše, môj pohľad a vnímanie slova Home – teda domova. Domov tvoria hlavne dobré vzťahy, a preto som sa pôvodne pohrával s myšlienkou, že by hlavnou postavou klipu bol vzťah Tomáša s manželkou Luckou. Môj zámer bolo stelesniť polemiku dievčaťa, ktoré sa odhodláva povedať svojmu partnerovi o tehotenstve a tým pádom ukončiť detskú etapu jeho života. Tak ako ju musela ukončiť ona sama, keď sa to dozvedela, “ opisuje svoju víziu režisér Michal.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …