piatok - 29. marca, 2024
, Fortuna liga: MŠK Žilina v 18. kole podľahol Slovanu Bratislava

Fortuna liga: MŠK Žilina v 18. kole podľahol Slovanu Bratislava

V 18. kole futbalovej Fortuna ligy (FL) hráči MŠK Žilina prehrali so Slovanom Bratislava 2:5.

V šlágri kola Slovan udrel už v 11. minúte, po rýchlom výpade Apaua po pravej strane Čavričovu prihrávku do priestoru 16-ky poslal Suchockij loptu do siete. V 21. minúte strela Šporara opečiatkovala ľavú žrď bránky hostí. Po polhodine hry po vyšachovaní obrany hostí sa o druhý gól postaral Ljubičič. V 40. minúte po faule na Čavriča z pokutového kopu upravil na 3:0 Šporar a o dve minúty Apau do prázdnej bránky zvýšil na 4:0. Na góly bohaté stretnutie pokračovalo aj po zmene strán. Po ďalšej nevyužitej šanci Šporara pridal ďalší presný zásah striedajúci Strelec. Gólu sa dočkali aj hostia, v 68. minúte fauloval v pokutovom uzemí Balaj a ďaľšiu 11-ku premenil na dvakrát Boženík. Napokon po štvrtom rohovom kope hostí v podaní Škvarku upravil na konečných 5:2 Kaša.

„Slovan vyhral zaslúžene. V prvom polčase bol jednoznačne lepší, strelil pekné góly. Náš výkon nebol dobrý, ale veľmi zlý. Súper nás predčil vo všetkých činnostiach. Po zmene strán sme zmenili základný herný systém, prišlo malé zlepšenie, ale už to nestačilo, aby sme zápas zvrátili. Máme na čom pracovať, aby sme sa zlepšili,“ povedal tréner Žiliny, Jaroslav Kentoš.