piatok - 21. júna, 2024
, Neskrotený… taký je nový album kapely Hrdza.

Neskrotený… taký je nový album kapely Hrdza.

Prešovská skupina Hrdza prichádza po úspešnom koncertnom roku 2018 s novým štúdiovým albumom Neskrotený. Album predstavuje štrnásť noviniek, ktoré sú prevažne z dielne frontmana Hrdze Slavomíra Gibartiho, ale aj tri spracovania neznámych, alebo len veľmi málo známych ľudových piesní.

Album vyšiel 7. decembra 2018 vo formáte CD a aj v digitálnej forme na všetkých predajných a streamovacích servisoch. Jeho krst si naplánovali na 2. február 2019 do prešovského Parku kultúry a oddychu. „Od nášho posledného štúdiového albumu prešlo deväť rokov. Materiál na tento album vznikal s veľkými prestávkami posledné tri roky, ale pritom desať zo štrnástich piesní albumu sme nahrali, alebo dotvorili až v auguste a septembri 2018, hovorí o nahrávaní  spevák a gitarista Slavo.

Okrem neho sa na albume predstavujú aj speváčky Susanna Jara a Lucia Gibarti. „Susanna, ktorá žije v Krakove, je s nami od roku 2016. S ňou sme sa vtedy úspešne prebojovali do finále súťaže Česko Slovensko má talent a získali prekvapivo silnú podporu. Lucia je úplne nová tvár. Prišla do kapely až počas nahrávania tohto  albumu. Je to prirodzený talent. Okrem ZUŠ nikde nespievala,“ dodáva Slavo.

Okrem členov kapely Dominika Maniaka (husle), Mateja Palidraba (akordeón), Paľa Boleša (basgitara) a Mareka Szarvaša (bicie) sa na albume objavia aj mnohí hostia. „Väčšina hostí s nami dlhodobo spolupracuje, či hráva naživo, ale sú tu aj nové mená Mykhaylo Zakhariya (cimbal) a Nachyn Choreve z Tuvianska na juhu Sibíri (hrdelný spev), alebo detský spevácky súbor Šafolka zo Smižian,“ vyjadruje sa líder Hrdze.

, Neskrotený… taký je nový album kapely Hrdza.

Súčasne s vydaním albumu Neskrotený skupina Hrdza zverejní aj dve videá. Pod obidve sa ako režisér podpísal Jaroslav „Jaris“ Vaľko. Prvé je na rusínsku ľudovú pieseň Štefan. Účinkujú v ňom mladí tanečníci z prešovských folklórnych súborov pod vedením choreografky Zuzany Kopkášovej.

Do Vianoc ešte Hrdza zverejní k albumu Neskrotený aj druhý videoklip Hit. „Bude to veľká recesia. Nie je to typická Hrdza, ale je o našej kapele a o tom, ako sú   u nás momentálne slovenské piesne a kultúra vytláčané globálnymi vplyvmi a piesňami v anglickom jazyku. Klip sa nakrúcal vo viacerých lokalitách Vysokých Tatier. Vydržte a nechajte sa prekvapiť už pred Vianocami,“ dodal na záver Slavo Gibarti

Zdroj:Rado Mešša

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …