utorok - 23. júla, 2024
, Fotografická výstava zachytávajúca Momenty života

Fotografická výstava zachytávajúca Momenty života

Pre priaznivcov fotografického umenia pripravilo Turčianske kultúrne stredisko v Martine výstavu fotografií „Moments das la vie“ (Momenty života). Autorkami výstavy sú Barbora Albertová a Vladimíra Vlčáková, ktoré sú členkami fotokrúžku PaSA Turčianske Teplice. Vernisáž výstavy sa uskutoční v stredu 22. februára v priestoroch Mestského úradu v Turčianskych Tepliciach.

„Nechodím von hľadať zaujímavé zábery,“ hovorí o svojej tvorbe Barbora Albertová. „Idem von a pokiaľ ma niečo zaujme, tak fotím. Tak, ako patrí k futbalistovi lopta, k spisovateľovi pero a papier, tak ku mne patrí fotoaparát. Tvoríme duo. Nie som dievča, ktoré keď nemá náladu sedí doma za počítačom. Som odlišná a nehanbím sa za to. Jediné odreagovanie a zmiznutie z reality mi umožní pohľad cez objektív fotoaparátu. Moje prvé fotografie vznikli dávno, keď som bola ešte malá. Stačilo pár minút a bolo na svete toľko fotiek. Nie všetky boli použiteľné, ale človek sa učí z vlastných chýb. Časom som sa naučila nové veci a fotky boli omnoho lepšie. Stačí len trochu viac času a trpezlivosti a všetko sa dá. Keď sa naskytne príležitosť, hneď fotím. Fotografia je niečo, čo človek vidí len cez objektív. Raz mi jeden fotograf povedal, že mám odfotiť to, čo človek ľudským okom nevidí a toho sa snažím držať. Foteniu sa venujem v každej voľnej chvíli. Je to moja droga,“ prezradila o sebe autorka výstavy.

Vladimíra Vlčáková predstavila svoj vzťah k fotografovaniu a ako sa k nemu v skutočnosti dostala. „Moje začiatky fotenia sa začali úplne nenápadne. Na Vianoce, pred pár rokmi som dostala od rodičov fotoaparát. Bavilo ma fotiť len tak, keď som chodila na prechádzky do prírody, rodinné oslavy, makro fotografie, … Neskôr som začala fotiť aj portréty ľudí a začalo ma to baviť. Ukázala som fotky mojim rodičom a kamarátom. Tiež sa im to páčilo a tak som sa rozhodla, že sa budem foteniu venovať o čosi viac. Postupom času som prišla na to, ako zachytiť momenty správnym spôsobom. Pri fotení som sa odreagovala, nemyslela som na nič iné, len na to, ako zachytiť podstatu toho, čo som fotila. Veľa skúseností mi dal krúžok v Školskom internáte pri Pedagogickej a sociálnej akadémii v Turčianskych Tepliciach, ktorý som začala navštevovať v druhom ročníku na strednej škole. Tu som mala možnosť zoznámiť sa  s  fotografmi, ktorí nás učili rôzne techniky, triky, pomohli pripravovať rôzne výstavy a takto nám umožnili sa prezentovať,“ uviedla fotografka.

Výstava fotografií bude verejnosti sprístupnená od 22. februára do 6. marca vo výstavných priestoroch Mestského úradu v  Turčianskych Tepliciach.

, Fotografická výstava zachytávajúca Momenty života

zdroj: tks.sk

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *