piatok - 1. decembra, 2023
fotovyzva, FOTOVÝZVA: Človečina to ľudské v nás

FOTOVÝZVA: Človečina to ľudské v nás

Všetci sme sa ocitli v čase zmien. Počúvame rôzne názory, kladieme si otázky, hľadáme pre ne odpovede, učíme sa trpezlivosti, tolerancii, zodpovednosti oveľa viac ako hocikedy predtým. Všetci sme odlišní a predsa sme jedno. Spája nás láska, odpustenie, oddeľuje nenávisť, pomsta.

Fotovýzva „Človečina to ľudské v nás“ vám dá príležitosť „vyfotiť sa z toho“. Nemusí, ale môže to byť aj selfíčko, čo len chcete…, ale povedzte to fotkou.

Fotografie budú uverejnené na webstránke Turčianskeho kultúrneho strediska a vybraných 15 fotografií bude vystavených na Pešej zóne v centre Martina v open-air galérii.

Výber fotografií a kuratela výstavy bude v rukách známeho fotografa Mareka Pupáka.  

O projekte

Minulý rok Turčianske kultúrne stredisko v Martine vytvorilo s finančnou podporou mesta Martin v rámci súťaže AMFO 2022 (súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby) a jeho projektu „Fotografia v meste“ malú open-air galériu pozostávajúcu z exteriérových výstavných panelov. Na Pešej zóne v centre Martina je tak možné nainštalovať veľkoplošné fotografie. Hlavnou myšlienkou projektu je, aby diela tu umiestnené reflektovali zaujímavé témy, ktoré aktuálne hýbu spoločnosťou. Zároveň dať priestor amatérskym a profesionálnym fotografom prezentovať sa verejnosti. Ale hlavne priniesť umenie na ulicu, bližšie k ľuďom, aby nezabudli snívať a veriť v dobro. Preto Turčianske kultúrne stredisko vyhlasuje túto fotovýzvu a dáva príležitosť každému, kto sa chce tvorivo a umelecky vyjadriť.

Vaše fotografie môžete posielať na mailovú adresu vytvarnictvo@tks.sk do 15. marca 2022. Fotografie zasielajte vo formátoch: Jpeg, Tiff, Raw, vo vysokom rozlíšení (minimálna veľkosť súboru 10MB a viac) vzhľadom na to, že fotografie budú prezentované vo veľkoformátových rozmeroch.

fotovyzva, FOTOVÝZVA: Človečina to ľudské v nás

Zdroj: Alena Šamová, TKS

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …