sobota - 18. mája, 2024
, Futbalisti MŠK Žilina darovali pediatrii EKG prístroj

Futbalisti MŠK Žilina darovali pediatrii EKG prístroj

Pediatrické oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline má nový EKG prístroj. Darovali ho futbalisti MŠK Žilina. Finančné prostriedky získali z dražby bielych dresov z posledného ligového zápasu v sezóne 2015/2016.

Prenosný prístroj, ktorý sa používa na diagnostiku zápalových ochorení srdca i porúch rytmu srdca bude slúžiť pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Budeme na ňom monitorovať a zaznamenávať činnosť srdca u tých najmenších detí. Na oddelení máme deti od jedného mesiaca až po 19 rokov,“ povedal primár pediatrie Juraj Kováčik.

Podľa kapitána tímu MŠK Žilina Viktora Pečovského je to tá najmenšia pomoc, čo môžu poskytnúť. „Som veľmi rád, že tá čiastka pomohla k tomuto prístroju. Budeme radi, keď poslúži a pomôže detičkám. Verím tomu, že to nie je posledné a z našej strany príde iniciatíva, aby sa v tomto pokračovalo,“ doplnil Pečovský.

Fakultná nemocnica s poliklinikou takéto aktivity víta a teší sa im. „Takéto aktivity môžeme len podporovať a poďakovať sa. Chlapci robia radosť nielen na športovej báze, ale i v spoločenskej,“ doplnil riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Hodnota darovaného prístroja predstavuje sumu 2 608 eur, pričom 1 458 eur darovali futbalisti a zvyšnú sumu firma ECONA COR, ktorá zabezpečuje predaj a servis týchto prístrojov.

Zdroj: FNsP Žilina

Foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *