piatok - 14. júna, 2024
, Bubenícky workshop s Daliborom Mrázom

Bubenícky workshop s Daliborom Mrázom

V Barmuseu sa v nedeľu 6. novembra uskutočnil druhý workshop projektu Okno cez umenie. Tento bubenícky kemp viedol bubeník, hudobný skladateľ a filmár Dalibor Mráz. Kempu sa zúčastnilo niekoľko sólo bubeníkov a skupinky študentov z umeleckých škôl.

Na kempe sa stretla partia bubeníkov, ktorí sa sústredili na niekoľko bodov určených lektorom, čo vytváralo kolektívne vedomie na jednom mieste. Ešte pred začatím akcie vymedzil ciele lektor Dalibor Mráz.

Priebeh workshopu zhodnotil učiteľ hry na bicie zo základnej umeleckej školy v Martine Roman Frátrík, ktorý tiež pomáha organizovať takéto neformálne vyučovanie s cieľom osobného rozvoja žiakov.

Účastník Dávid Koštál si chcel z kempu odniesť poznatky aj skúsenosti a takto znelo jeho zhodnotenie po prvej hodine intenzívnej výučby.

Hra na bicie si vyžaduje okrem chuti hrať mnoho hodín tvrdého tréningu, ale aj odhodlania sa neustále zlepšovať, učiť sa nové veci a to bolo účelom nedeľňajšieho bubeníckeho kempu. Dnešná generácia má lepšie a vhodnejšie podmienky na rozvoj, preto je na samotných žiakoch, ako naložia so svojím talentom a príležitosťami, pričom jednou z nich sú práve takéto podujatia.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *