štvrtok - 23. mája, 2024
, Zabudnite na predsudky, tvrdia Marek a Martin, ktorí sa s nami podelili o zážitky z Iránu. Prečo sa ho oplatí navštíviť?

Zabudnite na predsudky, tvrdia Marek a Martin, ktorí sa s nami podelili o zážitky z Iránu. Prečo sa ho oplatí navštíviť?

Martin Dibdiak a Marek Bohdan sa prednedávnom vrátili z Iránu, kde strávili jeden mesiac. Navštívili niekoľko zaujímavých miest, spoznali miestnu kultúru i ľudí. Chalani prezradili, čo je potrebné urobiť skôr než sa rozhodneme vycestovať do Iránu. Ubytovanie vraj nie je potrebné riešiť vopred, Iráčania sú veľmi ochotní a spať možno aj pod širákom. Irán je náboženská krajina, kde je napríklad zakázaný alkohol i tanec na verejnosti. Aj napriek tomu vraj chalani očakávali, že Irán bude viac konzervatívny. Všetci k nim boli milí, ústretoví, nápomocní, avšak nie za účelom zisku. Iráčania sú podľa nich veľmi pozitívni, dobrosrdeční, spoločenskí a stále sa smejú. V Iráne vraj nehrozí žiadne nebezpečentvo, len si treba ctiť isté predpisy (napr. nosenie hidžábu).  Viac v rozhovore s Martinom Dibdiakom a Marekom Bohdanom, ktorí so sebou priniesli aj množstvo fotografií.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *