utorok - 23. júla, 2024
, Lampióny šťastia tento rok v Žiline nezasvietia

Lampióny šťastia tento rok v Žiline nezasvietia

V piatok 11. novembra sa v Žiline na Hlinkovom námestí uskutoční podujatie Večer tisícov želaní, počas ktorého sa každoročne vypúšťajú lampióny šťastia. Akcia, ktorú organizuje nákupné centrum Mirage prebieha už od roku 2009, no zo strany občanov sa stretáva aj s veľkým negatívnym ohlasom, najmä kvôli znečisteniu mesta a nebezpečenstvu vzniku požiaru. Mesto Žilina preto vydalo zákaz vypúšťania lampiónov.

V záujme občanov, bezpečnosti a zachovania čistoty mesta vydalo mestské zastupiteľstvo zákaz vypúšťania lampiónov na území mesta v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 4/2016. K takémuto kroku pristúpili poslanci mestského zastupiteľstva po opakovaných skúsenostiach a množstve sťažností zo strany občanov z predošlých rokov.

O zákaze vypúšťania lampiónov rozhodlo mestské zastupiteľstvo na  12. zasadnutí vo februári tohto roka. „V zmysle Všeobecne záväzné­ho nariadenia č. 4/2016, ktorým sa dopĺňa Všeobecne záväzné nariadenie č. 15/2009 o udržiavaní všeobecnej čistoty, ochrany zelene a poriadku na území mesta Žilina, sa zakazuje vypúšťať lampióny šťastia, lietajúce lampióny alebo neobsadené voľné balóny“ uviedol hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Uvedený zákaz je plne odôvodnený bezpečnost­nými dôvodmi (nielen zo zahraničia boli prípady vzniku vážnych škôd) a taktiež potrebou zabrániť znečisťovaniu mesta po takýchto akciách, s čím sa obyvatelia pravidelne stretávajú (dohorené lam­pióny po stromoch, stre­chách a samozrejme na uliciach a námestiach).

, Lampióny šťastia tento rok v Žiline nezasvietia

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

ilustračné foto: pictures.4ever.eu / foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *