štvrtok - 18. júla, 2024
, Hľadáte ideálne pracovisko? Takto by malo vyzerať

Hľadáte ideálne pracovisko? Takto by malo vyzerať

Kancelária spoločnosti je vizitkou, ktorá vytvára prvý a najdôležitejší dojem. Nie všetky moderné dizajnérske nápady ale môžu nájsť svoje uplatnenie pri vytváraní interiéru takýchto priestorov. Okrem atraktívneho vzhľadu je hlavnou úlohou kancelárskych priestorov vytvorenie pozitívnej pracovnej atmosféry, ktorá neodrádza ani zamestnancov ani návštevníkov kancelárie.

Ak ste si mysleli, že je to bezvýznamná vec, mýlite sa. Pracovisko je jedným z najdôležitejších kritérií, ktoré podporujú a zvyšujú produktivitu práce a pohodlie pri nej. Takže nie len pre samotného zamestnávateľa, ale aj zamestnanca je dôležité, aby si toto svoje prostredie čo najviac spríjemnil a prispôsobil. Ideálne bude, ak na tieto veci začnete myslieť už od plánovaného založenia firmy.

Okrem toho, celé kancelárske prostredie a jeho dekoračné prevedenie by malo zákazníkov informovať o spoľahlivosti spoločnosti, na ktorú sa obrátili. Preto si vyžaduje moderný dizajn kancelárskych priestorov dodržiavanie určitých pravidiel a funkcií. Poďme sa na ne pozrieť.

Dôležité kritéria pre vytvorenie moderného kancelárskeho interiéru

Kancelárske priestory by mali byť maximálne funkčné, ergonomické a pohodlné, pretože zamestnanci sú v nich niekoľko hodín. Mali by byť dokonale usporiadané, aby bola uspokojená aj organizačná stránka spoločnosti. Tiež je nutné zaistenie určitej miery bezpečnosti, a to najmä s  pomocou pravidelných školení BOZP. Pod spokojnosť zamestnancov sa tento faktor podpisuje asi najviac. Potom je to samozrejme aj estetika.

Farebná schéma kancelárskych priestorov

Dekorácia v studených farbách, zvyšuje obchodnú aktivitu a koncentráciu ľudí, posilňuje vašu výdrž a reakcie. Teplé tóny naopak priaznivo ovplyvňujú komunikačné schopnosti zamestnancov, podporujú oživenie tvorivej činnosti a stimulujú komunikáciu. Preto by mali byť v teplých tónoch navrhnuté najmä recepcie a zasadacie miestnosti. Psychológovia ale neodporúčajú používať v kancelárskych miestnostiach sýto červené a fialové odtiene.

Farebný dizajn kancelárie v dvoch verziách

  1. Strop, steny a podlaha sú natreté podobným tónom. Farebné akcenty sa kladú viac na nábytok, doplnky a ozdoby.
  2. Strop, steny a podlaha sú prevedené v bohatých farbách, zatiaľ čo nábytok a príslušenstvo sú vybrané v rovnakom a často jednoduchšom tóne.

Pre zrak bude prvá voľba komfortnejšia, pretože nepriťahuje veľa pozornosti a neobťažuje oko. Samozrejme, že to celé môžete doplniť travertínovým obkladom, ktorý sa o farebný odtieň postará veľmi jednoducho a dokonale. V kanceláriách a reprezentatívnych sídlach sa predsa tento prírodný obklad využíva už dlho a s obľubou.

Nezabudnite na osvetlenie

Osvetlenie v kancelárii môže byť nielen centrálne, ale zvoliť si môžete aj ďalšie svetelné zdroje. Pracoviská môžu byť vybavené stolovými lampami, svietidlami, aby každý zamestnanec mohol v prípade potreby použiť individuálne osvetľovaciu techniku. V každom prípade je nutné, aby bolo v kancelárii dostatočné množstvo prirodzeného denného svetla, ktoré sa o našu pozitívnu energiu stará asi najviac.

Byť v uzavretom priestore niekoľko hodín denne je predpokladom pre prácu v strese a tvrdým testom pre zamestnancov. Preto je hlavnou úlohou, ktorej čelíte pri navrhovaní tohto interiéru, zjednodušenie pracovného procesu správnym vybavením. Tak na to myslite a poprípade niektoré zmeny urobte čo najskôr.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *