utorok - 21. mája, 2024
Vonkajšie rolety, Hľadáte na okná inteligentné tienenie? Vonkajšie rolety sú ideálne riešenie
Ilustračné foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Hľadáte na okná inteligentné tienenie? Vonkajšie rolety sú ideálne riešenie

Optimálny teplotný komfort v interiéri? Nižšie náklady za vykurovanie? Jednoduchá regulácia prirodzeného denného svetla v obývacej izbe? Práve tieto výhody môžete očakávať od roliet inštalovaných na vašej nehnuteľnosti. Ani zďaleka sa zoznam výhodného použitia tejto tieniacej techniky spomenutými vlastnosťami nekončí. Vonkajšie rolety dokážu toho oveľa viac.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako vám vonkajšie rolety spríjemnia bývanie na maximum a počas celého roka.

Poskytujú kompletnú ochranu pred atmosférickými javmi

Inštalovať moderné vonkajšie rolety na okná sa vám rozhodne vyplatí. Vďaka svojej špeciálnej konštrukcii a odolnému materiálu dokážu poskytnúť oknu aj interiéru kompletnú ochranu pred všetkými atmosférickými javmi!

V zime aj v lete s nimi môžete ušetriť, pretože v zatiahnutom stave vytvárajú v okolí okna izoláciu v podobe membrány. Medzi zatiahnutými roletami a sklenenou výplňou okien sa vytvára vzduchová bublina alebo vankúš, ktorý znižuje ochladenie alebo prehrievanie interiéru v závislosti od pôsobenia vonkajších teplôt.

Spustené rolety tak dokážu aktuálnu teplotu interiéru veľmi jednoducho regulovať, čím si znížite účty za vykurovanie v zime alebo používanie klimatizácie v lete. Okrem toho sa samozrejme využívaj aj efekt dokonalého zatemnenia okna, čím ste vy a váš interiér chránený pred silnými lúčmi slnka, ale aj zvedavými pohľadmi z ulice.

Verne slúžia dlhé roky

Ak sa rozhodnete uprednostniť pred roletami závesy alebo záclony, je nutné počítať s tým, že disponujú nielen náročnejšou údržbou, ale aj krátkou životnosťou. Ich nižšia odolnosť, rýchlejšie vyblednutie farieb a zhoršenie kvality vlákien spôsobí, že po čase budete musieť túto klasiku vymeniť.

Vonkajšie rolety vyrobené zo špeciálnych odolných materiálov znesú viac. Budú vaším verným sluhom na dlhé roky a navyše zvýšia ochranu okna na maximum. Nepohlcujú žiadny pach, jednoducho sa čistia a ešte ľahšie používajú.

Fungujú ako ideálny bezpečnostný systém

Okná patria k pomerne rizikovým častiam nehnuteľnosti. Pri nedostatočnom tesnení prichádzate cez tieto otvory v dome o viac ako 40 % tepla v zime. Zároveň jemné sklenené plochy okna znižujú úroveň ochrany domu pred vlámaním.

Žiadne záclony ani závesy vám v tomto smere neposlúžia tak dobre ako pevné vonkajšie rolety. Vďaka špeciálne tvarovaným lamelám, ktoré dokonale okno tesnia, vytvárajú v jeho okolí akýsi pancier.

Voda, vlhkosť, mráz, slnko, prach, ale ani vandali by nemali mať vďaka týmto univerzálnym vonkajším roletám žiadnu šancu dostať sa do domu.

Postarajú sa o pokoj v dome

Nielen svetlo, slnko a chlad, ale ani hluk z ulice nemá pri vybavení okien vonkajšími roletami žiadnu šancu. Ak si vyberiete z ponuky spoločnosti ISOTRA tie najlepšie vonkajšie rolety, môžete s nimi znížiť vplyv vonkajšieho hluku z ulice alebo od susedov až o 15 dB (decibelov).

Takéto potlačenie hluku vám v kombinácii jednoduchej regulácie prirodzeného denného svetla vytvorí ideálne podmienky na nikým a ničím nerušené bývanie, čo znamená, že si doma skutočne od okolitého sveta odpočiniete.

Pokiaľ teda pre svoje okná hľadáte vhodné a inteligentné tienenie, vonkajšie rolety sú ideálne riešenie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …