pondelok - 27. mája, 2024
Martin, Zápas Martina so Skalicou bol plný gólovej akcie. Skončil tesným výsledkom
Foto: Facebook HK Martin

Zápas Martina so Skalicou bol plný gólovej akcie. Skončil tesným výsledkom

V piatok na domácom ľade čakal tím z Martina hokejový súboj so Skalicou. Aktéri dnešné zápasu sa už mali možnosť v tejto sezóne oťukať a to v októbri na ľade Skalice, kedy pre Martinčanov dopadol zápas nepriaznivým skóre 1:3. Domáci HK však v posledných zápasoch ukázal, že na svojom ľade je silným súperom a svojim oponentom body len tak ľahko nedaruje. Divácke oko čakal bezpochybne zaujímavý zápas.

Do vedenia sa ako prvý dostal Martin v 5. minúte, kedy si strelecký účet otvoril Poliaček. Skóre však nevydržalo dlho bez zmeny. V ďalšej minúte už bolo vyrovnané z hokejky Rajčáka a o niekoľko minút neskôr po góle Kotvana boli na koni hostia. Druhá tretina zas bola v plnej réžii domácich. Vyrovnávajúcim gólom sa v 25. minúte blysol Poliaček, a svoju gólovú performance zapečatil tretím hattrick-ovým gólom v 29. minúte, ktorý posunul Martin opäť do vedenia. Do konca tretiny sa do streleckej listiny ešte zapísal Nemec, čo prinieslo Turčanom dvojgólový náskok.

V poslednom dejstve sa zápas ešte zdramatizoval. Martin čelil oslabeniu 3 na 5, ktoré hostia využili a priblížili sa na rozdiel jedného gólu. Na záver sa Skalica ešte pokúsila o power play (hru bez brankára), no na výsledku sa už nič nemenilo, čo znamená, že Martin si svoj ľad ubránil a Záhoraci odchádzali z Turca bez bodu.

HK VITAR MARTIN – HK ESMERO SKALICA 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Góly: 5. Poliaček (Tyczynski, Paulíny), 25. Poliaček (Paulíny, Toma), 29. Poliaček (Tyczynski, Paulíny), 37. Nemec (Petran) – 6. Rajčák (Nemec), 14. Kotvan, 48. Fatul (Rajčák)

Zhodnotenie zápasu:

Vyjadrenia trénerov a hráčov poskytla Oľga Roháľová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …