piatok - 19. apríla, 2024
, HOKEJ: Na začiatku nás Brezno potrápilo, zvyšok Martinčana odohrali s prehľadom

HOKEJ: Na začiatku nás Brezno potrápilo, zvyšok Martinčana odohrali s prehľadom

Hokejisti Martina sa v sobotu prvý raz v roku 2018 predstavili pred vlastnými divákmi. Súperom im bolo Brezno, ktorému chcel MHK oplatiť prehru 1:2, ktorá sa zrodila deň pred Vianocami.

Martin vstúpil do zápasu rozpačito a Brezno sa ujalo vedenia. Celkovo sa hostia držali predovšetkým v prvej časti hry, kedy sa im dvakrát podarilo skórovať a do šatní putovali za vyrovnaného stavu 2:2. Premiéru v martinskej bráne zažil kmeňový brankár HK Poprad Lukáš Gavalier, pričom v útoku prvý raz dostala šancu nová akvizícia Branislav Srnka z Detvy.

Stretnutie, ktoré sledovalo na tribúnach 1241 divákov malo spád a na radosť domácich priaznivcov padali od druhej tretiny góly len do brány Brezna. Rozhodla efektivita modro-bielych hokejistov a časté dvojminútové tresty na strane hostí. Martinčania si urobili pohodlný náskok a v niektorých momentoch sa vyslovene bavili hokejom.

V prestávke po prvej tretine boli, rovnako ako pred Vianocami, oceňované legendy martinského hokeja. Jednalo sa o posledný domáci zápas MHK Martin v základnej časti tejto sezóny druhej ligy. O týždeň bude základná časť dohratá a súťaž poputuje do play-off.

Momentálne nie je isté, s kým sa Martinčania vo vyraďovacích bojoch stretnú, ale cieľom klubu naďalej ostáva postup do druhej najvyššej súťaže.Stále sú v štádiu riešenia aj nové posily. Po príchode obrancu Dvořáka, ktorý hral už aj pred týždňom v Sabinove, prišli Srnka a Gavalier. Nie je vylúčené, že do konca prestupového obdobia posilnia MHK Martin ešte ďalšie mená.

O zápase s Breznom porozprával viac Michal Solar, obranca MHK Martin:

MHK MARTIN – HK BREZNO 7:2  (2:2, 4:0, 1:0)

Góly: 2:15 Ferleťák (Jurášek, Brveník), 19:45 Lauko (Rechtorík, Solar), 26:32 Pokrivčák (Vilchinskiy), 32:02 Vilchinskiy (Pokrivčák), 33:39 B. Srnka (Říha, Dvořak), 35:26 Pokrivčák (Ferleťák, Vilchinskiy) a 46:38 Ferleťák (Vilchinskiy, Fillo), resp. 0:54 Znak (S. Srnka, Pinka) a 5:11 S. Srnka (Bauer, Pinka)

Zostava Martina : Gavalier – Hriňa, Solar, Dvořák, Mendel, Haršáni, Fillo, Kolčák – Říha, Srnka, Poliaček – Vilchinskiy, Pokrivčák, Ferleťák – Bednarčík, Jurášek, Brveník – Lauko, Rechtorík, Hanes

Zostava Brezna : Pončák – Guttmann, Turňa, Tomaška, Vojtas, Vais, Lupták, Podkonický – Pinka, S. Srnka, Znak – Laubert, Šmálik, Gašpar – Koštial, Bauer, Longauer – Magura

Vylúčení: 7:11 na 2min, Říha (MT) 10 min za napadnutie zozadu

Presilovky: 1:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodcovia: Vido – Danko, Šoška

Diváci: 1 241

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk