nedeľa - 14. júla, 2024
, Hokejisti Martina si poradili s Novými Zámkami

Hokejisti Martina si poradili s Novými Zámkami

V predohrávke devätnásteho kola hokejovej I. Ligy hráči Martina porazili Mikron Nové Zámky B 8:0.

Martinčania sa ujali vedenia už v 35. sekunde, keď Markovič otočkou zmiatol protihráčov a strelou po ľade prekonal hosťujúceho brankára. Aj v druhej tretine bola prevaha Turčanov zjavná a za necelých päť minút od začiatku prostredného dejstva pridali ďalšie tri góly. V poslednej časti Martin vylepšil výsledok, v 34 min sa zblízka presadil mladý Rudzan a v 37. min Paulínyho ideálnu ponuku pretavil na ôsmy presný zásah Rechtorík.

Asistent trénera HK Martin, Radovan Somík po zápase vyjadril spokojnosť s výkonom aj výsledkom. „Na zápas sme sa stopercentne pripravovali, nič neponechali na náhodu. Prvá liga je veľmi vyrovnaná a žiadne stretnutie si nemôžme dovoliť podceniť. Všetko treba brať na 100 percent a chalani aj s týmto vedomím vykorčuľovali na ľad. V predchádzajúcich stretnutiach nás trápila koncovka, teraz si chalani s chuťou zahrali i zastrieľali. Budem sa opakovať, ale pomohli nám aj diváci. Opäť ich prišlo veľa, bolo ich počuť, neustále povzbudzovali. čo aj hráčov ženie dopredu,“ prezradil Somík.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Hráčom zápasu sa podľa fanúšikov stal útočník HK Martin, Jaroslav Markovič. „Vedeli sme do čoho ideme. Práve na takéto stretnutia je ale najťažšie sa pripraviť. Nikdy neviete v akej zostave súper pricestuje, sme preto radi, že sme stretnutie zvládli a získali tri body. Pred nami je ešte dlhá cesta, sezóna je náročná. Vieme, že musíme veľa záležitostí zlepšiť, čo chce ale čas a trpezlivosť. Nepôjde to tak jednoducho. Šport je vrtkavý a každý kto ho robí, vie, že si šťastie môžeme prikloniť na svoju stranu iba poctivou prácou,“ dodal Markovič.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová, myturiec.sme.sk

Foto: FB/HK Martin

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …