piatok - 21. júna, 2024
, Humoristické dialógy

Humoristické dialógy

Ak ste milovníci inteligentného humoru, príďte v sobotu 11. februára o 19:00 do Barmusea v Martine, kde vás zaručene pobaví autorské divadlo Na Hrane so sériou krátkych dialógov.

Za autorským Divadlom Na Hrane stojí dvojica Michal Chmeliar a Tomáš Lazár. Celovečerné predstavenia tohto divadla sú zložením viacerých krátkych dialógov. A hoci každý z nich je samostatný, všetky spájajú prvky absurdna, irónie a satiry. V Martine sa predstavia dialógmi: Debut, Problémy so zdravím, Posledná kontrola, Úradné potvrdenie, Rozvoj a úpadok, Funkcionár.

Spolupráca Michala Chmeliara a Tomáša Lazára začala v roku 2003 improvizačnou rozhlasovou reláciou Na Hrane. Po rozhlase prišiel v roku 2009 impulz preniesť tvorbu z rozhlasovej improvizácie na divadelné dosky a začali vznikať prvé dialógy. Vznik divadla je spojený s dátumom prvého verejného vystúpenia 19. apríla 2013 v Žiline.

„Milí kolegovia, pozrel som si Vaše ukážky – a mal som z Vás radosť. Malé javiskové formy, chvalabohu, žijú v novej, súčasnej podobe – v tvorivom zastúpení dvoch šikovných protagonistov a ich divadla Na hrane. Presne tak sme aj my niekedy začínali – aj s podobnou žičlivou atmosférou. Nezostáva mi nič iné – iba zaželať Vám ďalšie výborné javiskové nápady a skvelú divácku odozvu, bez ktorej by divadlo bola iba sála… Nech sa Vám darí! Iste o Vás ešte budeme počuť,“ vyjadril sa k Divadlu Na Hrane divadelný velikán Stanislav Štepka z Radošínskeho naivného divadla.

Viac informácií o divadle a vstupnom nájdete na stránke Divadlo na hrane, alebo na barmuseum.eu.

zdroj: barmuseum.eu, divadlonahrane.sk

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *