utorok - 23. júla, 2024
, Husté sneženie v nedeľu môže opäť skomplikovať situáciu aj v našich mestách

Husté sneženie v nedeľu môže opäť skomplikovať situáciu aj v našich mestách

Prvá polovica víkendu sa ponesie v znamení prevažne polooblačného počasia spolu s rannými hmlami. Nedeľa bude o čosi komplikovanejšia. Zopakuje sa situácia z minulého týždňa, ktorá skomplikovala život občanom Vrútok?

Na väčšine územia sa tento týždeň očakáva malá, od severu postupne veľká oblačnosť so snehovými prehánkami a so silným nárazovým vetrom. Minulotýždňové husté sneženie skomplikovalo nielen situáciu na celom Slovensku, ale i v samotných Vrútkach. Napadnutý sneh robil problémy tak ako vodičom na cestách, tak i občanom mesta na chodníkoch. Nepriaznivé počasie spôsobili menšie problémy cestárom vo Vrútkach. Rýchlo pribúdajúci sneh a dopravný kolaps medzi Žilinou a Martinom v čase okolo 16-tej hodiny, počas najväčšej dopravnej špičky, zamedzil prístup strojom na odpratávanie a posypávanie cesty. Kritický stav bolo možné upokojiť až vo večernom čase.

Zatiaľ čo však sneh ubúdal cestách, začal pribúdať práve na chodníkoch, čo znemožnilo niektorým občanom pohyb po meste. S nespokojnosťou zo strany občanov sa mesto stretlo s okamžitou kritikou na svojej Facebook stránke: „Neviem či to tu vôbec niekto bude čítať, ale som doslova znechutená z úpravy miestnych chodníkov,“ začína obyvateľka Vrútok svoj komentár k práci cestárov. Ďalej vo svojom vyjadrení porovnáva stav ciest počas zimného obdobia kedysi a dnes. „Tak sa pýtam kde toto speje?! Ako je možné že cesta je síce odhrnutá, ale všetok sneh je na chodníku a aj pri prechode pre chodcov, ako sa má človek s kočíkom rýchlo dostať cez cestu keď mu kočík uviazne v hŕbe snehu!!!“ uviedla na záver nespokojná obyvateľka.

Podľa informácií Jána Simonidesa, zastupujúceho referát údržby mesta Vrútky, mesto s firmou zabezpečujúcou zimnú údržbu vykonávali potrebné práce počas výdatného sneženia v štandardnom režime v súlade  s Mestským operačným plánom. „Informujem Vás, že v meste Vrútky v uvedených dňoch, ktoré uvádzate, nebol mestským Operačným štábom zimnej údržby vyhlásený žiadny stupeň aktivity, t. j. nebola vyhlásená kalamitná situácia. Počas uvedených dní neboli žiadne sťažnosti zo strany občanov na výkon zimnej údržby , okrem jednej staršej pani na Ul. Fr. partizánov, kde sme po jej požiadaní zabezpečili odhrnutie a vyčistenie chodníka našimi pracovníkmi popri jej nehnuteľnosti,“ dodal s priznaním, že počas intenzívneho sneženia mohlo dôjsť k tomu, že chodníky v niektorých častiach mesta Vrútky boli ťažko schodné. Nie je teda možné byť na všetkých miestach v jednu chvíľu. Vyzýva však občanov Vrútok, že pokiaľ opäť postrehnú nejaké problémy ohľadom čistenia komunikácií a chodníkov počas ďalších dní, môžu sa pokojne obrátiť na priamo referát údržby, poprípade kontaktovať mestskú políciu Vrútky. Potrebné kontakty sú uvedené v Mestskom operačnom pláne mesta Vrútky.

Autor: Matej Somr

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *