piatok - 1. marca, 2024
, Igor Zanovit: Naše deti sú múdre a šikovné

Igor Zanovit: Naše deti sú múdre a šikovné

V sobotu, 24. januára, sa stal Judo club Martin najúspešnejším klubom, ktorému sa podarilo získať 92 bodov v rámci 38. ročníka Olympiády žiakov v Považskej Bystrici. Ďalšie úspechy zaznamenal aj na Medzinárodnej veľkej cene v Brne.

Dva posledné januárové víkendy po sebe mali martinskí džudisti skutočne nabitý program nielen doma, ale aj v zahraničí. Prvého kola 38. ročníka Olympiády žiakov v Považskej Bystrici sa zúčastnili už v piatok 23. januára sústredením a pokračovali až do nedele. Martinu sa tak podarilo obsadiť šesťkrát 1. miesto, jedenásťkrát 2. miesto a dvadsaťjedenkrát 3.miesto. Druhé kolo olympiády sa uskutoční 14. februára.

O týždeň neskôr, v sobotu 31. januára, sa martinskí džudisti zúčastnili Medzinárodnej veľkej ceny v Brne. Šiesti pretekári bojovali o medaile, najlepšie sa darilo Miroslavovi Kopišovi a Ivanovi Hlobejovi, ktorí obsadili prvé miesto. Na druhom mieste skončil Vladimír Pustay a tretie miesto obsadil Miroslav Ruttkay. Norbertovi Hofericovi a Matejovi Jadroňovi patrí zhodne siedme miesto.

Tréneri džuda sú po takomto úspechu na svojich zverencov oprávnene hrdí. „Naše deti sú múdre a šikovné. Pomaly každý víkend sme spolu na nejakej súťaži. Vedia si zorganizovať čas, majú väčšiu disciplínu,“ prezrádza dlhoročný tréner džuda Igor Zanovit.

[audio:https://rebeca.sk/wp-content/uploads/2015/02/rozhovor_igor_zanovit.mp3|titles= Igor Zanovit pre Rádio Rebeca 6.2.2015]

Judo Club Martin funguje v regióne viac ako 50 rokov. Úspechy žnú na slovenských aj medzinárodných súťažiach. Martinský klub sa sústredí na žiakov a dorastencov a momentálne v ňom trénuje skoro 70 detí. Popri ňom tu pôsobí aj Centrum talentovanej mládeže, pod ktorým sa súťažiaci môžu zúčastniť rôznych súťaží, či už v rámci iných centier alebo v zahraničí.

Autor: Nina Francelová

 Foto: Igor Zanovit

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *