štvrtok - 18. júla, 2024
, Hviezdy európskeho baletu mieria do Žiliny

Hviezdy európskeho baletu mieria do Žiliny

Jedinečný kultúrny zážitok sľubuje baletný galavečer Vianočné hviezdy, ktorý sa prvého decembra uskutoční v Dome odborov v Žiline. Účasť na jedinečnom programe prisľúbili hviezdy baletného sveta.

Nezabudnuteľné podujatie, ktoré sa bude niesť v predvianočnej atmosfére, privedie do mesta pod Dubňom popredných baletných umelcov zo zahraničia i najznámejších slovenských umelcov pôsobiacich v zahraničí. Pozvanie prijali prvá sólistka baletu vo Viedenskej štátnej opere Nina Poláková (SK), prvý sólista baletu vo Viedenskej štátnej opere Roman Lazík (SK), prvý sólista baletu vo Viedenskej štátnej opere Kirill Kourlaev (RUS), prvá sólistka baletu vo Viedenskej štátnej opere Irina Tsymbal (BLR), prvý sólista baletu Národného divadla v Prahe Alexander Katsapov (RUS), sólistka baletu Národného divadla v Prahe Zuzana Šimáková (SK), sólista baletu Národného divadla v Brne Jan Fousek (CZE) a mnoho ďalších.

V Žiline zatancuje i Slovenka z Viedenskej štátnej opery

V rámci galavečera zatancuje Slovenka Nina Poláková, ktorá od svojich 26 rokov pôsobí ako primabalerína vo Viedenskej štátnej opere. Spolu s ňou sa v Žiline predstaví aj Roman Lazík, držiteľ ocenenia Philip Morris Ballet Flower Award v rokoch 1995 a 1996, ktorý v roku 2010 bol menovaný prvým sólistom Viedenského štátneho baletu pod vedením svetoznámej tanečnej hviezdy Manuela Legrisa. Diváci sa môžu tešiť na úryvky zo svetovo známych diel, ako je Luskáčik, Labutie jazero, Korzár, Romeo a Júlia a iné.

Vstupenky sú už v predaji

Ak aj vy sa túžite stať súčasťou tohto jedinečného kultúrneho zážitku a zažiť atmosféru preslávených európskych kultúrnych stánkov, zavítajte do Domu odborov v Žiline v nedeľu 1. decembra o 19. hodine. Oblečte sa do gala, pohodlne sa usaďte a vnorte sa do sveta klasického tanečného umenia – baletu! Viva la balet! Vstupenky na podujatie budú v predpredaji od 1. 11. Môžete si ich zakúpiť cez ticketportal. sk alebo na recepcii Domu odborov v Žiline. Cena lístka je 25 eur. Zmena programu je vyhradená.

Prevzaté zo stránky martin.sk, foto: operaplus.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *