sobota - 18. mája, 2024
, V Martine vznikol cech taxikárov

V Martine vznikol cech taxikárov

Dôstojnejšie rokovanie s mestom Martin, skvalitnenie služieb občanom i podpora cestovného ruchu. To sú dôvody založenia Občianskeho združenia CECH TAXI MARTIN, ktoré vzniklo 18. októbra.

„Chceme riešiť problémy za stolom a nie si ich vykrikovať cez zastupiteľstvo, preto sme si založili orgán, prostredníctvom ktorého chceme rokovať s mestom Martin a prostredníctvom ktorého chceme vyrokovať lepšie podmienky nielen pre taxikárov, ale aj pre občanov. Chceli by sme hlavne zdokonaľovať služby, zjednotiť sumy,“ povedal Michal Štylec z martinského cechu.

Nové všeobecne záväzné nariadenie mesta č. 101 o výkone taxislužby na území mesta Martin vyvolalo medzi taxikármi búrlivú debatu. Martinská radnica ním reagovala na zmenu v zákone o cestnej doprave, čo jej umožnilo vytvoriť vhodnejšie a jasné podmienky na poskytovanie taxislužby nielen pre taxikárov, ale aj pre občanov.

Mesto Martin víta vznik cechu martinských taxikárov. „Som rád, že prevádzkovatelia taxislužby v Martine majú záujem rokovať s mestom Martin. Protesty s transparentmi môžu na problém upozorniť, reálne riešenia však vznikajú za spoločným stolom,“ reagoval primátor mesta Andrej Hrnčiar.

autor: Mesto Martin, foto: msautodoprava.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *