štvrtok - 18. apríla, 2024
, I.liga: Hokejisti Martina prehrali v 24. kole s Humenným

I.liga: Hokejisti Martina prehrali v 24. kole s Humenným

V 24. kole hokejovej I. ligy hráči HK Martin prehrali s MHK Humenné 0:6.

Podľa trénera HK Martin, Róberta Spišáka, hráči nezačali najhoršie a vytvorili si šance. Boli však málo agresívni v koncovke, málo sa tlačili do predbránkového priestoru a v prvej tretine tak padli aj vo finálnych útočných herných činnostiach. Potom však už jednoznačne dominoval súper. „Prehrávali sme osobné súboje, vo veľkej miere bola aj z našej strany taktická nedisciplinovanosť, kedy chlapci nešli do tých priestorov, kde mali byť. Málo sme boli dôrazní aj pred našou bránou, čiže tie krajné pásma boli úplne slabé a súper si dovolil kombinovať, keď išli napríklad aj dvaja do štyroch, Čiže, aj keď sme sa vrátili, súper bol prečíslený. Aj napriek tomu sme im nedokázali zamedziť k zakončeniu. Bolo to náš najslabší zápas. Samozrejme, o to sa pričinil aj súper dobrou hrou. Nechcem nejako znevážiť kvalitu súpera. Bol kvalitný a my sme hlavne mentálne nestíhali niektoré veci riešiť,“ povedal po zápase tréner HK Martin.

Podľa jeho ďalších slov, zreorganizovali útoky, nastal aj posun hráčov v jednotlivých formáciách. „V podstate, druhý raz sme k tomuto pristúpili v sezóne a nič nepomohlo. Zostáva nám len ďalej pracovať. Takéto zápasy budú aj v play off a musíme byť lepšie pripravení,“ dodal Spišák.

Góly: 4. a 31. Solomonchak, 5. Jokeľ, 31. Fedorko, 49. Bylina, 51. Baláž. Rozhodovali: Vido – Makúch, Derblík, vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0.

Vyjadrenie trénera HK Martin, Róberta Spišáka:

Zdroj: TASR, Oľga roháľová

Foto: FB/HK Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …