sobota - 20. apríla, 2024
, I. liga: Martin zdolal v druhom zápase štvrťfinále play off Bratislavu
Ilustračné foto

I. liga: Martin zdolal v druhom zápase štvrťfinále play off Bratislavu

V 2. zápase štvrťfinále play off hokejovej I. Ligy hráči HK Martin zdolali HC Osmos Bratislava 3:2.

Podľa slov asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, to v tomto zápase bolo hlavne o presilových hrách. Mnoho vylúčení bolo na jednej aj druhej strane. „Niektorí hráči boli preťažovaní, niektorí mimo tempa, čiže hra bola rozkúskovaná. V druhej tretine sme sa s tým snažili niečo urobiť, bolo tam mnoho strieľ, ale boli to strely hlavne z diaľky. Veľmi sme sa do toho netlačili. V tretej tretine sme si povedali, že sa ideme tlačiť do brány a trochu to sťažiť gólmanovi, čo sa nám aj podarilo. Padol ten druhý gól, ktorý dal poker, pre nás neskutočne dôležitý v tomto zápase. Už v tom závere boli nervy s naším šťastným koncom. Som veľmi šťastný, že sme tento zápas zdolali. Očakávali sme, že je to play off a že to nebude jednoduché, preto som rád, že sme vo vedení,“ povedal Somík.

Play off zápasy nie sú podľa jeho ďalších slov ľahké. „Tieto zápasy sú vyhrotené. Hráme otvorený hokej, nie je to nejaký zatiahnutý hokej. Verím, že pridáme ešte viac v presilovkách a budeme úspešný,“ dodal asistent trénera Martina.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Na zápasy Martin vedie 2:0. Súboj sa sťahuje do Bratislavy, hrá sa na 3 víťazstvá. Ak by Martinčania vyhrali najbližší utorok (5.2), séria bude ukončená.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk