sobota - 20. apríla, 2024
, I. liga: Martinčania v 36. kole zdolali Považskú Bystricu

I. liga: Martinčania v 36. kole zdolali Považskú Bystricu

V 36. kole hokejovej I. ligy hráčk HK Martin zdolali HK’95 Považská Bystrica 5:1.

Podľa trénera HK Martin Róberta Spišáka, domáci začali po dvoch nevýrazných zápasoch až príliš opatrne. Súper hráčov v úvodných minútach trochu podržal v obrannom pásme. V týchto fázach hrali Martinčania podľa neho dosť chaoticky a menej organizovane. „Ten prvý gól nás viac upokojil a až potom sme sa dostávali do tempa,“ povedal Spišák.

Veľmi dôležité podľa jeho slov bolo, že Martin v druhej tretine odskočil na rozdiel troch gólov. Potom sa už hráči snažili len o kontrolu hry. Dali tiež priestor celej lavičke. „Potešili ma mladí hráči, ale dobrý výkon podala aj naša štvrtá lajna. Dá sa povedať, že dokázali najdlhšie zdržať v útočnom pásme, boli dosť silní v útočnej tretine a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí. Potom z toho pramenili aj góly,“ dodal tréner Martina.

Vyjadrenie trénera HK Martin, Róberta Spišáka:

Najbližší domáci zápas čaká HK Martin už v piatok 11.1.2019 proti Skalici o 18:00 hod.

Góly: 5., 22., 50. Urbánek, 32., 49. Brezniak – 52. Augustín. Rozhodovali: Vido – Drblík, Hanko, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová