pondelok - 18. február, 2019
Home / Aktuálne / I. liga: Martinčania zdolali v 1. zápase semifinále Dubnicu nad Váhom.

I. liga: Martinčania zdolali v 1. zápase semifinále Dubnicu nad Váhom.

V 1. zápase semifinále hokejovej I. ligy hráči HK Martin zdolali MHK Dubnica nad Váhom 2:1. 

Trénera HK Martin Róberta Spišáka veľmi potešilo, že martinskí hráči toto náročne stretnutie dotiahli do víťazného konca. „Bolo vidieť, že sme vyšli z takého zápasového rytmu, neboli sme celkom v takej hernej pohode. Bolo to vidieť hlavne v tých finálnych herných útočných činnostiach, kedy sme si vypracovali gólové príležitosti. Bolo tam menej agresivity, možno, že menej dôrazu, preto sme sa nedokázali dostať do vedenia počas zápasu,“ prezradil Spišák.

Martin Barto – strelec rozhodujúceho gólu v 65. minúte predĺženia

Súper hral podľa jeho slov veľmi dobre a organizovane v defenzíve. „Ťažko sa sme sa niekedy presadzovali cez pozornú obranu. V podstate silou vôle, osobnou statočnosťou sme v tom nastavenom čase dokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu. Sme tomu veľmi radi, semifinále sa vlastne ešte len začalo. Pevne verím, že nadviažeme na toto víťazstvo s ešte lepším výkonom,“ dodal tréner Martinčanov.

Vyjadrenie trénera HK Martin, Róberta Spišáka:

Góly: 27. Poliaček (Brezniak, Pokrivčák), 65. Barto (Paulíny, Tabaček) – 27. Vešutkin (Jarábek, Kristín). Rozhodovali: Štefík, Vido – Jurčiak, Nosek, vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kanaet (MHK) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tipsport liga: Žilina podľahla v 52. kole Nitre

V 52. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK DOXXbet Žilina prehrali s Nitrou 1:3. …