nedeľa - 16. júna, 2024
, I. liga: Martinu sa v druhom semifinále proti Dubnici nad Váhom nedarilo
Ilustračné foto: FB/HK Martin

I. liga: Martinu sa v druhom semifinále proti Dubnici nad Váhom nedarilo

V 2. zápase semifinále prvej hokejovej ligy hráči HK Martin teraz podľahli tímu MHK Dubnica nad Váhom 2:4. 

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka prvá tretina rozhodla o zápase. „Za čo môžem chalanov pochváliť je druhá a tretia tretina, kde sme si vytvorili tlak, začali sme hrať svoju hru, akurát sme už nemali toľko šťastia v zakončení. Tlak tam bol, gól padol až v závere do kabíny, čo nás povzbudilo ísť do tretej tretiny s tým, že ešte sa budeme snažiť zvýšiť to tempo. Základ toho víťazstva položila Dubnica práve v prvej tretine, kedy nemôžeme mať takýto výpadok ak chceme byť úspešní v tejto sérii. Sú to vyrovnané mužstvá. Je jedna jedna, musíme sa dobre pripraviť, aby sme niečo uhrali,“ prezradil Somík.

Podľa jeho slov je potrebné dať väčší tlak do brány. „V posledných dvoch zápasoch sme nedali veľa gólov, takže myslím si, že aj v presilovkách bude potrebné zabrať oveľa viac a myslím si, že to rozhodne v ďalších dueloch. Verím, že sa pripravíme dobre,“ dodal asistent trénera Martinčanov.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Góly: 8. Dírer (Urbánek, Poliaček), 40. Poliaček – 4. Kristín (Krajči), 11. Vešutkin (Jarábek, Kanaet), 17. Dvonč (Kanaet, Mikolášek), 20. Kristín (Krajči). Rozhodovali: Štefík, Píšťanský – D. Konc, J. Konc, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Semifinále pokračuje dvomi zápasmi v piatok 15. februára a v sobotu 16. februára v Dubnici. Keďže sa hrá na štyri víťazstvá, séria sa vráti aj do Martina. Hráči budú pokračovať v pondelok 18. februára 2019.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Foto: FB/HK Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …