pondelok - 22. júla, 2024
, Ide do tuhého! HBK Kometa Vrútky štartuje už tento víkend súboje o majstra Slovenska

Ide do tuhého! HBK Kometa Vrútky štartuje už tento víkend súboje o majstra Slovenska

Srdečne Vás pozývame na víkendové zápasy štvrťfinále playoff Slovenskej hokejbalovej extraligy, v ktorých domáca Kometa Vrútky vyzve v derby hokejbalistov Martina. Príďte povzbudiť domácich na ceste za postupom do ďalšieho kola playoff, rozhodne sa bude na čo pozerať! Obe stretnutia začínajú o 13-tej hodine.

Hokejbalisti Komety odohrali ostatný víkend posledný súboj základnej časti na pôde Kežmarku. Pred zápasom išli s vidinou posunu na tretiu priečku v tabuľke, no minimálnym cieľom ostávalo udržanie štvrtej pozície po základnej časti, pretože táto priečka zaručuje odohratie prvých dvoch duelov na domácej pôde, čo je považované za veľkú výhodu.

Do Kežmarku cestoval oslabený káder, no po skvelom úvode viedla Kometa už 2:0. Domáce mužstvo sa však kontaktným gólom dostalo do zápasu a nakoniec dokázalo tento súboj otočiť vo svoj prospech, keď zvíťazilo v pomere 4:2. Kometa tak na diaľku sledovala ostatné zápasy, no po prehre Martina vo Svidníku bolo jasné, že si hráči Vrútok udržia štvrtú priečku.

Tak ako pred dvomi rokmi sa diváci opäť môžu tešiť na derby súboje medzi Vrútkami a Martinom vo vyraďovacej časti, tentokrát však Kometa začne doma. V playoff sa hrá na tri víťazné zápasy, cieľom domácich je, aby po víkende bol stav série 2:0 v ich prospech. Samozrejme s rovnakým úmyslom vstupujú do série aj hostia, a tak ako je zvykom oba duely prinesú napínavé súboje, pretože obaja súperi si rozhodne nič nedarujú.

Na ihrisku sa predstaví množstvo skvelých individualít, majstrov sveta v hokejbale, no playoff je súťaž kedy rozhoduje hlavne tímový duch, a to správne nabudenie sa celého tímu ako jednotného celku. Rozhodujúcim faktom budú taktiež výkony gólmanov a dodržanie taktických pokynov, keďže v týchto stretnutiach môže rozhodnúť pokojne aj jeden gól, prípadne jedna individuálna chyba.

Príďte povzbudiť domácich na ceste za ich snom, na ceste do semifinále Slovenskej hokejbalovej extraligy!

Autor: Tomáš Hlatký
Foto: facebook.com/Kometa Vrútky fans

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *