utorok - 21. mája, 2024
, Identita a špecifickosť regiónu strednej Európy v Galérii ± 0,0 v Žiline

Identita a špecifickosť regiónu strednej Európy v Galérii ± 0,0 v Žiline

Galéria Plusmínusnula v Žiline Vás pozýva na výstavu „Intermarium“, ktorá sa uskutoční od soboty 27. augusta do nedele 28. augusta vždy od 10.00 hod. do 18.00 hod. v priestoroch Galérie Plusmínusnula, ktorá sa nachádza v Novej synagóge v Žiline. Premietanie videí a kurátorský komentár bude prebiehať v sobotu 27. augusta o 17.00 hod. Tešiť sa môžete na umelcov ako Azorro, Chto Delat alebo Rafani. Kurátormi výstavy sú Łukasz Białkowski a Piotr Sikora. 

Výstava Intermarium v galérii Plusmínusnula predstavuje tretiu epizódu projektu Intermarium, ktorý sa zaoberá identitou a špecifickosťou regiónu Strednej Európy. Predchádzajúce časti projektu sa odohrali v galérii Futura v Prahe a v galérii Chimera-Project v Budapešti. Každá výstava predstavovala odlišné aspekty regiónu: výstava vo Future naznačovala všeobecnú víziu Strednej Európy v prácach českých, maďarských, poľských a slovenských umelcov, výstava v galérii Chimera-Project bola zameraná na fungovanie umelcov v kolaboratívnych skupinách.

Slovenská časť projektu bude rozdelená do dvoch častí. Prvú bude tvoriť prezentácia videí z výstav vo Future a v Chimera-Project, ktoré budú doplnené o kurátorským komentárom. Druhá časť bude striktne interaktívna. Počas dvoch dní budú mať diváci príležitosť vytvoriť kybernetické Intermarium, prostredníctvom hrania strategickej počítačovej hry. Základom tejto časti výstavy v galérii Plusmínusnula bude hra simulujúca obdobie Strednej Európy od 16. po 18. storočie. Realitu simulovanú tvorcami a programátormi je možné považovať za jednu z mnohých fantastických vízií regiónu Strednej Európy. Tie ovplyvňujú vnímanie regiónu a jeho histórie, aj napriek tomu, že ide o alternatívnu ríšu asimilovanú populárnou kultúrou.

Autor: PR Galérie Plusmínusnula
Foto: facebook.com/Intermarium

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *