pondelok - 4. marca, 2024
, Ilona Csáková po 10-tich rokoch vydáva album. Budúci smer udáva singel Abych byla IN
Foto: Lenka Hatašová

Ilona Csáková po 10-tich rokoch vydáva album. Budúci smer udáva singel Abych byla IN

Po desiatich rokoch prichádza Ilona Csáková, speváčka s jedným z najpodmanivejších hlasov, s novinkovým albumom so symbolickým názvom Pořád jsem to já. Pätnásť pesničiek predstavuje jej pozoruhodné ohliadnutie sa za svojou vlastnou tvorbou nečakaným swingovým uhlom pohľadu a už tradične suverénnym speváckym prejavom.

Krok do neznáma

Na albume Pořád jsem to já začala Ilona pracovať v roku 2016, kedy oslavovala 30 rokov na scéne. Skladby a ich aranžmány predstavujú zaujímavú reprezentatívnu retrospektívu jej minulosti, potvrdenie zaujímavej súčasnosti a zároveň možný náznak jej smerovania v budúcnosti.

Vydanie albumu je naplánované na 6. apríla 2018, no už mesiac vopred príchádza Ilona Csáková s aktuálne znejúcim singlom Abych byla IN. „Táto pesnička bola pre mňa tak trochu krokom do neznáma. Pôvodne som si ju predstavovala ako swingovú pieseň v duchu albumu, ale keď mi Patricie poslala prvú verziu pesničky, dostala som chuť nahrať skladbu, ktorá drží krok a inšpiruje sa súčasnou svetovou produkciou,“ hovorí speváčka.

Bonusová novinka a aktuálny singel Abych byla IN predstavuje smer a cestu, ktorou by sa chcela do budúcna vydať. Skladbu zložila a otextovala Patricie Fuxová. „Ilona ma poznala ako autorku textu Boky jako skříň a hneď sme si ľudsky sadli. Neskôr som jej napísala text Pořád jsem to já a nakoniec mi Ilona dala voľnú ruku aj na nový singel. Abych byla IN je o tlaku sociálnych sietí a dnešnej doby. Keďže Ilona berie život s nadhľadom a nemá problém sa sama na sebe zasmiať, chcela som to napísať s neskrývaným humorom,“ upresňuje autorka.

Šestnásť rokov bez klipu

Ilona Csáková novou skladbou Abych byla IN zároveň ukončuje šestnásť rokov trvajúcu klipovú prestávku. „Videoklip je o tom, čo teraz prežívam. Založila som si konto na Instagrame, komunikujem s fanúšikmi prostredníctvom Facebooku a nakrúcam domáce videá, aby som sa o ne mohla podeliť so svojimi fanúšikmi. Rada sa učím nové veci, no niekedy sa obávam, kam to celé smeruje. A čím viac o tejto téme hovorím, tým viac si uvedomujem, že to neplatí len pre moju generáciu, ale pre všetky,“ dodáva.

Na novom albume Pořád jsem to já sa Ilona Csáková opäť prezentuje ako výnimočná speváčka i ako menej známa autorka a spoluautorka, podporená skvelým big bandom. Speváčka miluje swing a vždy sa jej páčil zvuk veľkého orchestra, preto spojila sily s Petrom Sovičom, najmladším spievajúcim kapelníkom. Ich spoločné dielo vydá české vydavateľstvo Supraphon 6. apríla.

, Ilona Csáková po 10-tich rokoch vydáva album. Budúci smer udáva singel Abych byla IN
Foto: Dan Salač

Swingový kabát dostanú okrem iných aj hitové skladby Pink, Tornero, Malý vůz, Proč mě nikdo nemá rád či Když zbývá pár slov. Novú časť kariéry dámy s tajomným altom a príjemným espritom podporili aj štýlové fotografie Lenky Hatašovej.  Ilona Csáková vykročila znovu smelo vpred a bonusová novinka Abych byla IN to iba potvrdzuje.

 

Zdroj: Andrea Čurná

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *