pondelok - 27. mája, 2024
, IMT Smile predstavujú videoklip iba deň pred vypuknutím vianočných koncertov
Foto: Peter Ivan

IMT Smile predstavujú videoklip iba deň pred vypuknutím vianočných koncertov

Mega úspešná slovenská skupina IMT Smile predstavila videoklip k pohodovej pesničke Čo všetko sa môže stať iba deň pred prvým zo série vianočných koncertov. Toto video, ale aj samotná pieseň poteší najmä priaznivcov „starého IMT Smile“.

Prídu aj hostia

Už o chvíľu vypukne pätica koncertov IMT Smile, ktoré si kapela naplánovala už tradične v predvianočnom období.  Napriek tomu, že pridali tretí koncert v hlavnom meste, všetky sú už vypredané. Košičanom sú však vstupenky stále k dispozícii. Ivan Tásler dokonca prezradil prekvapenie, ktoré si pre východniarov pripravil: „Veľmi sa teším, že sa nám na košické koncerty podarilo vybaviť dvoch špeciálnych hostí, ktorí s nami vystúpia iba v Košiciach. Pred Vianocami sú totiž umelci často absolútne vybookovaní. 14.12. si spolu s nami zaspieva Lukáš Adamec a na 15.12. sme pozvali nášho kamaráta Mariána Čekovského. Nezabudli sme však ani na Bratislavčanov, ktorí sa už 6.12. môžu tešiť na naše vystúpenie s Kalim.“

Aj keď sme si v minulosti zvykli, že IMT Smile majú na svojich koncertoch vždy aj množstvo rôznych hostí, tentokrát to bude skôr o samotnej kapele a ich najväčších hitoch. Nebudú samozrejme chýbať ani novšie pesničky ako Budeme to stále my alebo Poď so mnou. Koncerty bude otvárať mladý talentovaný spevák BuranoWski.

Napriek tomu, že všetci členovia kapely aj celý tím okolo IMT Smile majú plné ruky práce s prípravami  týchto koncertov a skúšaním nových aranžmánov, rozhodli sa vypustiť videoklip k ďalšej pesničke Čo všetko sa môže stať, ktorú tiež nájdete na ich najnovšom albume Budeme to stále my.

Nemali jasnú víziu

Videoklip vznikol v Rimshot studio  vo Veľkej Británii, priamo pri nahrávaní audia. Hudbu opäť zložil líder kapely Ivan Tásler. Chalani sa do Spojeného Kráľovstva vybrali v podstate s nedokončenou skladbou. Nemali síce jasnú víziu, ale vedeli, že keď prídu na miesto nahrávania, zrazu sa im všetko vyjasní. Ivan Tásler verí v takéto momenty: „Pesnička Čo všetko sa môže stať vznikla veľmi spontánne. Vlado Krausz pre nás opäť napísal fantastický text, ktorý sme na mieste už len trochu doklepli. My sme vlastne do UK išli s pesničkou, ktorá nebola tak celkom dokončená a nevedeli sme, čo z toho bude. Mnohí by to pokladali za drzosť, no ja som vedel, že určite nejdeme zbytočne,“ rozprával o vzniku piesne Ivan Tásler.

, IMT Smile predstavujú videoklip iba deň pred vypuknutím vianočných koncertov
Foto: Tatiana Orolínová

Pri nahrávaní vládla uvoľnená atmosféra, čo je vidieť aj v samotnom klipe, o ktorý sa aj tentokrát postaral Tomáš Slávik. Tomáš hrá v kapele na gitaru a už v minulosti sa mu podaril majstrovský kúsok, keď z pôvodného videozáznamu a fotografií, ktoré nafotil na výlete kapely v USA, nakoniec vznikol klip k stále aktuálnemu hitu Budeme to stále my.

Niet pochýb o tom, že IMT Smile prežívajú najúspešnejšie obdobie a vypredávajú koncert za koncertom, či už u nás alebo v susednej Českej republike.  Po nedávnom vydaní albumu Budeme to stále my Ivan Tásler prichádza s ďalšou novinkou, ktorá dokonalo mapuje jeho úspešnú sólovú tvorbu. Kultový album Tásler z roku 2001, teraz pred Vianocami po prvýkrát vychádza v novej podobe – na vinyle.

Zdroj: Ľuba Svatá, Unviersal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

RAKOVICKY, RAKOVICKY vás v novinke  “Kým si so mnou” zavedie na letný roadtrip Malorkou

RAKOVICKY vás v novinke  “Kým si so mnou” zavedie na letný roadtrip Malorkou

Po úspešných singloch Ghost Town a Don´t Stop Me sa RAKOVICKY odvážne púšťa do slovenčiny. …