utorok - 21. mája, 2024
, INEKAFE predstavujú po dvoch rokoch nový singel „Ruleta“ a ohlasujú INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR!

INEKAFE predstavujú po dvoch rokoch nový singel „Ruleta“ a ohlasujú INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR!

Na fanúšikov kapely INEKAFE sa valia tri bomby za jeden týždeň! Bratislavská legenda po dvoch rokoch predstavuje novú skladbu s názvom „Ruleta“. Rocková novinka je poďakovaním fanúšikom za ich 25 rokov priazne.

Bonusy pre fanúšikov

Okrem toho INEKAFE vydali  limitovanú edíciu vinylovej platne k najúspešnejšiemu albumu „Je tu niekto?“. A do tretice si pre priaznivcov  k štvrťstoročnici pripravili špeciálne, ktoré vypukne v januári 2021. Kapela zahrá deväť koncertov od Prahy až po Košice!

Rok 2020 je pre INEKAFE výnimočný, kultová kapela oslavuje 25 výročie založenia! Celý rok bude pre fanúšikov pripravovať bonusy, ktoré sa začali hneď v januári špeciálnymi symfonickými koncertami v Bratislave a Prahe. Pokračujú vydaním LP platne a novým singlom. Zatiaľ posledným singlom INEKAFE bol „Sínus dopadu“, ktorý vyšiel k výberovke „22 svetelných rokov“. Rocková novinka „Ruleta“ vznikla minulý rok.

„Mali sme čas sa s ňou vyhrať, najmä zvukovo. Kým „Sínus dopadu“ bola „mäkká skladba“, tentokrát ide o „rockovicu“. Na symfonických koncertoch v januári sme ju odprezentovali v symfonickej verzii. Skladba je venovaná fanúšikom za to, že tento rok je to štvrťstoročie toho, čo sú s nami,“ vysvetľuje líder kapely Vratko Rohoň.

Autorom hudby aj textu k skladbe „Ruleta“ je líder INEKAFE Vratko Rohoň, ktorý sa ako vždy inšpiroval životom. „Svet sa nejako utŕha zo zabehnutých štandardov. Všetci sa hlava – nehlava ponáhľajú nadobúdať majetky, pričom im unikajú reálne veci, ktoré si za peniaze nekúpia. Tak nejak hráme so svojimi životmi ruletu. Súčasná situácia okolo korony v podstate tej skladbe nahráva, ľudia si dnes uvedomujú, že sa dá žiť aj bez naháňačiek. Viac sa venujú rodinám alebo sebe. Na druhej strane v situácii vynútenej karantény. Otázka znie, či by sa tak chovali aj v situácii bez korony,“ zamýšľa sa Vratko Rohoň.

Krízu vyžili produktívne

INEKAFE nahrali nový singel v aktuálnej zostave – spevák a gitarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. K novinke je na svete aj špecialny lyricklip. Chceli sme točiť živý klip, ale v tejto dobe sa to nedá, treba na to totiž živý tím. V rúškach by to vyzeralo asi dosť divne. Tak sme urobili lyrics only video, čo znamená že beží hudba a do toho text. Mali sme ale šťastie, oslovili sme veľmi šikovného grafika Milana a ten to dal do 3D a výsledok je podľa nás úžasný. Ale nech posúdia ľudia sami,“ konštatuje Vratko Rohoň.

Koncertnú sezónu INEKAFE ovplyvnila súčasná korona kríza, kapela ju však využila viac ako produktívne. „Veľmi nás to neteší, pretože nás čakala sezóna asi 80-tich super koncertov. Tie sa všetky prekladajú na nové termíny, v podstate bookujeme teraz už budúci rok. Takže si to s fanúšikmi tento rok neužijeme a to nás mrzí. Na druhej strane máme čas na ďalšie iné aktivity, ako ľudí potešiť a je toho naozaj dosť. Okrem nového songu sme vydali vinylové LP albumu „Je tu niekto?“ k 20-temu výročiu jeho vydania.  Bol to náš najúspešnejší album, je na ňom napríklad singel „Ráno“,“ neskrýva radosť Vratko.

K 25-emu výročiu si kapela pripravila aj špeciálny merch či ďalšie bonusy, ktoré predstaví postupne. Oslavy zavŕšia chalani na INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR, ktoré odštartuje v januári 2021 a zahŕňa 9 koncertov od Prahy až po Košice. Dovtedy sa možno fanúšikovia dočkajú online koncertu.

„K online koncertom sa zatiaľ staviame zdržanlivo. Sme live kapela a online koncert nie je veľmi formát, v ktorom by sme sa videli. Vzniká aktuálne niekoľko live stream platforiem, tak uvidíme čo vymyslia. Live koncert z toho nebude asi nikdy, ale ak nás niečo osloví, možno do toho pôjdeme. Je to aj technicky náročné pre organizátora, je potrebné, aby to mali vychytané, aby neblbol zvuk alebo obraz. Uvidíme…“ uzatvára Vratko Rohoň.

INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR 2021

14.01. PRAHA – Lucerna Music Bar

15.01. ZLÍN – Masters od Rock Cafe

16.01. ZVOLEN – Dom kultúry ŽSR

21.01. BRNO – Sono Music Club

22.01. KOŠICE – Collosseum Club

23.01. ŽILINA – Dom odborov – estrádna hala

28.01. OSTRAVA – BrickHouse DOV

29.01. TRENČÍN – Piano Club

30.01. BRATISLAVA – Majestic Music Club 

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …