piatok - 3. decembra, 2021
, Inscenácia Jasne, v pohode je o živote každého z nás

Inscenácia Jasne, v pohode je o živote každého z nás

V sobotu, 23. januára, uviedlo Mestské divadlo Žilina premiéru hry Jasne, v pohode. Autorkou a režisérkou je začínajúca umelkyňa, Silvia Vollmannová. V hlavných úlohách sa predstavili známi žilinskí herci Erika Havasi, Matúš Kvietik, Michaela Halcinová a Michal Tomasy.

Pre Mestské divadlo Žilina je to prvá premiéra v tomto roku. Hra vznikla na objednávku žilinského divadla v rámci snahy poskytnúť priestor začínajúcim divadelným tvorcom. Autorka a režisérka inscenácie Jasne, v pohode Silvia Vollmannová je absolventka Katedry bábskarskej réžie a dramaturgie na VŠMÚ. Jej projekt Hola, Madrid! z roku 2013 zaujal divadelnú verejnosť a získal nomináciu na ceny Dosky v kategórii Objav sezóny. Vo svojej tvorbe sa dlhodobo zameriava na mladšie publikum.

Inscenácia Jasne, v pohode je príbehom štyroch mladých ľudí – kamarátov, ktorí po skončení vysokej školy hľadajú svoje miesto v spoločnosti. Sú stratení niekde medzi vysokou školou a tridsiatkou. Ich slovník a životné postoje nevyberaným spôsobom prezrádzajú, že sú stále stratení. Vo všetkom – vo vzťahoch, v láske, v práci, na internete. Napriek tomu však tvoria nerozlučnú štvoricu, ktorá všetkými problémami prechádza spoločne.

Foto: Mestské divadlo Žilina

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *