nedeľa - 14. júla, 2024
, Príroda Turca vo fotografii

Príroda Turca vo fotografii

Slovenské národné múzeum a Múzeum Andreja Kmeťa pozývajú na vernisáž výstavy Príroda Turca vo fotografii, ktorá sa uskutoční 28.januára o 15.00 hod. v Múzeu Andreja Kmeťa v Martine.

Organizátori výstavy prisľubujú zatiaľ najrozsiahlejšiu výstavu, ktorá odprezentuje divokú prírodu Turca a priľahlého okolia. Návštevníci sa môžu tešiť na takmer 70 veľkoformátových farebných fotografií. Otvorenie výstavy bude spojené aj s inou veľkou udalosťou a to otvorením Múzea Andreja Kmeťa, ktoré bolo tri roky zatvorené.

Autori výstavy sa profesionálne venujú prírode, jej ochrane a vo svojom voľnom čase sa ju snažia nielen odborne, ale aj esteticky zdokumentovať. Verejnosti sprostredkujú pohľad do krás turčianskej prírody na fotografiách, ktoré vznikali priebežne od roku 2008. Svojim obsahom bude výstava slúžiť návštevníkom aj ako predzvesť plánovanej novej expozície Príroda Turca v Múzeu Andreja Kmeťa.

Zdroj: Slovenské národné múzeum
Foto: oficiálny plagát  

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *