pondelok - 27. mája, 2024
, Investície z Číny majú dvere v Žilinskej župe otvorené

Investície z Číny majú dvere v Žilinskej župe otvorené

Žilinský kraj dnes navštívila skupina čínskych podnikateľov, ktorí hľadajú na Slovensku investičné príležitosti pre svoje spoločnosti. V spolupráci so Slovenskou priemyselnou a obchodnou komorou a Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu zorganizoval ŽSK bilaterálne B2B rokovania s delegáciou Čínskej komory zahraničného obchodu mesta Huzhou.

„Žilinská župa nadviazala spoluprácu s Čínou už v roku 2008, kedy navštívila Úrad ŽSK delegácia z provincie Zhejiang, ktorá sa už o štyri roky neskôr stala našim partnerským regiónom. Obchodné rokovania sa od tej doby uskutočňujú pravidelne či už na Slovensku, alebo v Číne a môžeme povedať, že úspešne. Príkladom je i nedávny podpis dohody medzi spoločnosťou HUAWEI Technologies a Žilinskou univerzitou alebo množstvo ďalších dohôd, ktoré už dnes existujú medzi partnerskými firmami na území oboch štátov,“ zdôraznil podpredseda ŽSK Jozef Štrba, ktorý sa sám zúčastnil viacerých veľtrhov a rokovaní doma i na ázijskom kontinente.

Podľa jeho slov bolo cieľom dnešného stretnutia nadviazanie ďalších obchodných vzťahov so spoločnosťami z mesta Huzhou, ktoré je súčasťou provincie Zhejiang. „Sedem firiem predstavilo svoje business plány a následne počas individuálnych rokovaní so slovenskými firmami diskutovalo o možnej spolupráci. Pre náš kraj sú podobné stretnutia veľmi dôležité a do budúcnosti nám môžu priniesť nielen investície, ale aj nové pracovné miesta,“ dodal J. Štrba.

Ako povedal i ekonomický a obchodný radca Veľvyslanectva Čínskej ľudovej republiky v Slovenskej republike Wang Jinsong, spolupráca so Žilinským krajom je pre Čínu prínosná a je dôležité, aby sa rozvíjala i naďalej.

, Investície z Číny majú dvere v Žilinskej župe otvorené

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *