piatok - 21. júna, 2024
, „Mojmír Vlkolaček – darované diela autora mestu Žilina“

„Mojmír Vlkolaček – darované diela autora mestu Žilina“

Mesto Žilina pozýva všetkých nadšencov umenia na vernisáž výstavy s názvom „Mojmír Vlkolaček – darované diela autora mestu Žilina“, ktorá sa uskutoční v stredu, 30. marca, o 16.00 hod. na Radnici mesta Žilina. 

akad. mal. Mojmír Vlkolaček, (1915 – 2007) študoval na vysokých výtvarných školách v Prahe a v Záhrebe. Bol členom Spolku výtvarných umelcov a bolo mu udelené čestné občianstvo mesta Žilina. Vyučoval kreslenie na stredných školách i na Dievčenskom gymnáziu v Žiline. Maľoval, reštauroval historické pamiatky, skúmal históriu našich predkov a publikoval. Uskutočnil niekoľko výstav s historickou mestskou tematikou. Vďaka nemu ožíva na jeho obrazoch pradávna Žilina, kráľovská, inšpiratívna, zaprášená, často učupená k zemi, nesúrodá i vzácne geometricky usporiadaná (Rínok). To, čo obyvateľom Žiliny odkázal svojou prácou a umeleckým dielom Mojmír Vlkolaček, je neoceniteľné. Jeho motiváciou bola láska k Žiline. Bol zakladajúcim a zaslúžilým členom Zboru Žilincov a laureátom jeho ceny Genius loci Solnensis za záchranu historických fresiek v Kostole sv. Štefana kráľa a za dlhoročnú výtvarnú a publikačnú činnosť venovanú mestu Žilina.

Výstava bude verejnosti prístupná na Radnici mesta Žilina od stredy, 30. marca, do piatku, 29. apríla počas pracovných dní od 8.00 hod. do 15.00 hod.

, „Mojmír Vlkolaček – darované diela autora mestu Žilina“

Zdroj: krkszilina.sk
Foto: oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *