piatok - 14. júna, 2024
, Výtvarná Tvorba v Makovického dome v Žiline

Výtvarná Tvorba v Makovického dome v Žiline

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva priaznivcov výtvarného umenia na vernisáž výstavy najlepších prác z regionálnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby pod názvom Tvorba  2016. Slávnostné otvorenie výstavy a zároveň aj vyhlásenie výsledkov súťaže Tvorba sa uskutoční dňa 1. apríla o 16.00 hod. v Makovického dome. 

Poslaním regionálnej súťaže TVORBA – Výtvarné spektrum 2016 je aktivizovať a podporovať neprofesionálnu výtvarnú tvorbu v celej jej žánrovej rozmanitosti, objavovať a podporovať mladé talenty z radov mládeže i dospelých, poskytovať priestor pre prezentáciu a konfrontáciu výsledkov tejto tvorby na regionálnej, krajskej i celoštátnej úrovni, a tým pomáhať kultúrnemu rozvoju všetkých vrstiev obyvateľstva i kultivovaniu ich životného štýlu s umožnením vzájomnej konfrontácie výtvarných prác ocenených v regionálnych súťažiach v rámci Slovenska. Je založená na dobrovoľnej činnosti jednotlivcov i členov klubov či spolkov amatérskych výtvarníkov a napomáha rozvíjať ich talent v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby a oceňovať ich výtvarné aktivity. V tomto roku sa uskutočňuje už 53. ročník celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby, do ktorého sa môžu zapojiť nielen členovia výtvarných klubov, ale všetci, ktorí sa venujú výtvarnému umeniu vo svojom voľnom čase.

, Výtvarná Tvorba v Makovického dome v Žiline

Autor: Anna Lovritšová
Foto: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *