nedeľa - 21. júla, 2024
, Jarné upratovanie v Martine. Koľko odpadu vyzbierali dobrovoľníci?
Upracme (si) Martin

Jarné upratovanie v Martine. Koľko odpadu vyzbierali dobrovoľníci?

Skupinka 53 dobrovoľníkov sa v nedeľu 17. 03. 2019 pustila do upratovania mesta Martin. Spoločne vyčistili 7 skládok a vyzbierali cca 20 m3 odpadu – dva veľkokapacitné kontajnery. Podujatie Upracme (si) Martin organizovali Radovan Kramár a Maroš Štuber.

Dobrovoľníci začali na Rázusovej ulici v Košútoch, kde sa rozdelili na viacero skupiniek. Hlavná skupina smerovala k okolitým bytovým domov, ďalšie skupiny pokračovali smerom k Attilovmu hrobu, prešli jeho okolie a okolie jazierka aj Jordánu.

Najviac bolo plastového odpadu, no okrem neho sa našli staré elektrospotrebiče, pneumatiky, nábytok, matrace, oblečenie a sklenené fľaše.
Po tom ako dobrovoľníci skončili s touto naplánovanou trasou sa presunuli ku ihrisku na Hodžovej ulici, kde sa nachádzalo veľa plastových fliaš, no tiež aj kopy rozbitého skla. Na toto miesto sa ešte plánujú vrátiť s vhodnejším náradím na vyzbieranie drobných kúskov skla. Kým hlavná skupina zbierala v Košútoch, zmobilizovala sa tiež druhá skupina, ktorá zbierala odpadky na Stráňach pod Martinskými Hoľami v okolí parkovísk. Dokopy vyzbierali viac ako 30 vriec odpadu a našli tiež kúsky ako dvere a palety.

Galériu fotografií z akcie nájdete pod článkom.

Zdroj: Radovan Kramár z tímu Upracme Slovensko

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …