utorok - 23. júla, 2024
, Lukáš Adamec klipom TANCUJ MI dokazuje, že ak človek cíti hudbu, môže si zatancovať na čokoľvek

Lukáš Adamec klipom TANCUJ MI dokazuje, že ak človek cíti hudbu, môže si zatancovať na čokoľvek

Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil sľubovanú novinku TANCUJ MI. Videoklip vznikol v hlave samotného speváka. Dokazuje v ňom, že hudba spája, stačí ju precítiť. Novinku, ale aj ďalšie nové skladby naživo predstaví na svojich dvoch špeciálnych koncertoch s rovnakým názvom ako čerstvo zverejnená pesnička- TANCUJ MI.

Poukázal na to, že rytmus nemá hranice

Očakávaný pilotný singel z nového albumu Lukáša Adamca uzrel svetlo sveta. Desiatky hodín strávených v nahrávacom štúdiu sa dočkali jasnej podoby. Novej pesničke spevák doprial aj videoklip. Prvotný nápad k skladbe TANCUJ MI vznikol už pred približne dvoma rokmi. Prvé tóny pesničky má na svedomí muzikant Tomi Okres, ktorý s Lukášom spolupracuje roky a výrazne sa podpísal na jeho debutovom nosiči. „Nápad mi Tomi predstavil už veľmi dávno  a odvtedy mi tam ten “chrobák“ ostal. Páčil sa  mi motív a temperament tejto skladby. Úplne ku mne sadla a ja som z nej už vtedy cítil, že by mala dostať šancu na dokončenie a predstavenie ľuďom,“ priblížil Lukáš Adamec prvotné pocity z piesne.

Pesničku TANCUJ MI dotvoril samotný Lukáš, konkrétne zložil refrén a napísal text. Skladbu spolu s chlapcami z kapely nahrali začiatkom tohto roka, na vizuálnej podobe singlu sa pracovalo vo februári.

Ako bude videoklip k TANCUJ MI vyzerať, vzniklo v hlave Lukáša Adamca. Od začiatku mal jasnú predstavu,  že ústrednou témou videoklipu bude tanec, ktorý úzko súvisí s textom pesničky. Spevák však priznáva, že sa pohrával s myšlienkou zasadiť hlavnú tému do príbehu. Vyhral však nápad predstaviť tanec v rôznych podobách a poukázať tak na to, že rytmus nemá hranice. Ak človek cíti hudbu, môže si zatancovať na čokoľvek. „Priznám sa, že keď som si uvedomil, že by to malo byť čisto tanečné, v hlave sa mi ako prvý premietol videoklip od RUN-DMCIt´slikethat, kde sa odohráva tanečný battle medzi chalanmi a dievčatami. Ale načo by sme robili súboj, keď môžeme všetci spoločne žúrovať? Potom mi napadlo, že by sme mohli dať priestor rôznym tanečným štýlom,“ vysvetľuje spevák svoje nápady.

Lukáš nechcel tancovať

S jasnou predstavou Adamec oslovil tanečníka Miňa Kereša, ktorý už pri prvom rozhovore vedel, ako spevákove nespracované myšlienky zhmotniť.  V čerstvej novinke sa pod taktovkou známeho tanečníka a choreografa zoskupila slovenská tanečná elita. Rôzne tanečné štýly predviedli Ladylicious, chlapci z ThePastels, baletka, latino páry, alebo banda z CreDance. V klipe si zatancoval aj Lukáš Adamec. „Ja som práve nechcel byť aktérom tanečných výkonov. Aj keď nakoniec som bol tak uvoľnený, že sme to proste zachytili. Boli tam so mnou veľkí profíci, s ktorými sa predsa len inak tancuje. Vedel som sa uvoľniť aj preto, že s väčšinou z nich som už v minulosti spolupracoval v rôznych projektoch, okomentoval Adamec svoje tanečné výkony.

Videoklip, ako aj skladba progresívne graduje a v klipe vyvrcholí spomínanou spoločnou tanečnou párty. „Myslím si, že to bola jedinečná príležitosť, ktorej som sa veľmi rád chopil. Dostal som priestor spojiť nielen rôzne tváre tanca, ale aj rôznych slovenských tanečníkov, ktorí sú profesionáli vo svojom tanečnom štýle. Dokázali sme spojiť úžasnú energiu a dokázali sme, že na túto pesničku sa vie vyblázniť podľa mňa absolútne každý,“  poznamenal Miňo Kereš.

Zdroj:  Janka Marczellová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …