štvrtok - 22. februára, 2024
, Je pred vami rekonštrukcia bytu a veľký zhon? Vyskúšajte nápady, ktoré zvýšia  komfort a pohodlie pri bývaní v ňom

Je pred vami rekonštrukcia bytu a veľký zhon? Vyskúšajte nápady, ktoré zvýšia komfort a pohodlie pri bývaní v ňom

Čas je neúprosný a všetko naokolo, vrátane nás samotných, vplyvom určitých podmienok starne. Inak tomu nie je ani v prípade materiálov, doplnkov a celkového zariadenia, ktoré sa týka nášho bývania. Aj z tohto dôvodu sa musia všetky tieto veci z času na čas obnoviť a aktualizovať do podoby, ktorá svojím štýlom, obsahom aj kvalitou zapadne viac do súčasného trendu. Ak ste sa rozhodli z podobných dôvodov pre rekonštrukciu bytu aj vy, možno vám pomôžu aj naše odporúčania.

Kto vám poradí pri rekonštrukcii?

Pustiť sa do náročnej prestavby a úprav niektorých častí bytu býva náročné, pretože často ide o pomerne fyzicky ťažké práce, ktoré jeden človek len tak ľahko nezvládne. Aj keď sa budete cítiť akokoľvek silným, v niektorých situáciách to jednoducho nezvládnete. A práve vtedy prichádzajú na rad odborníci, ktorí môžu pri svojej práci využiť aj vhodné stroje a náradie. Musíte si ich ale vedieť vybrať. Spoločnosť, ktorá zrealizuje celú rekonštrukciu bytu čo najlepšie.

Nezabudnite na susedov

Ako iste všetci veľmi dobre viete, v panelovom dome je vlastníkov bytových jednotiek viac, a preto musíte v určitom smere na nich brať aj ohľad. Nočný kľud je stanovený v čase od 22:00 do 06:00 hod., kedy je logické sa stavebným úpravám, ktoré spôsobujú hluk, vyhnúť. Aj cez deň sú potrebné určité opatrenia v podobe oznamu, že v tom, ktorom časovom rozmedzí sa budú vykonávať stavebné úpravy, ktoré môžu spôsobiť rušenie. Slušnou formou by ste teda mali svojim susedom za trpezlivosť poďakovať.

Dobrá izolácia je v byte na nezaplatenie

V súvislosti s tým a jedna z ďalších vecí, na ktorú by ste v prípade bývania a úpravy priestorov v bytovom dome mali myslieť, je aj dobrá izolácia vášho súkromia pred hlukom. Ten sa môže šíriť z vonkajšieho prostredia a od susedov, no aj vy, svojím bývaním, môžete byť niekedy naopak pre nich dosť hluční. Môžete to zmeniť použitím vhodnej akustickej peny.

Takej, ktorá nie je zbytočne hrubá, aby nemenila veľkosť obytnej plochy a zároveň dobre izolovala pred prípadným hlukom.

Posuvné systémy pre dokonalé využitie priestoru

Problémom v bytoch býva aj nedostatok miesta. Ten môžete vyriešiť viacerými spôsobmi. Rôzne priečky, sadrokartónové police a steny, sektorový nábytok na zavesenie a do rohov. Často ale musíte pritom myslieť aj na zachovanie estetiky, dispozičného riešenia a dostatočného svetla v miestnosti. Veľmi obľúbeným spôsobom využitia priestoru sú v tomto smere špeciálne posuvné systémy. Vstavané skrine alebo dvere tak dostanú zrazu nový rozmer a nebudú vám už pri bývaní vytvárať na čele žiadne vrásky.

Zjednodušte si svoje bývanie a využite pritom naše odporúčania, ktoré majú svoj efekt a pomôžu vám zvýšiť vaše pohodlie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …