utorok - 26. septembra, 2023
, Jedinečné turné skupín Arzén a Čechomor sa blíži. Kapely oslávia svoje okrúhliny, buď tam aj ty!

Jedinečné turné skupín Arzén a Čechomor sa blíži. Kapely oslávia svoje okrúhliny, buď tam aj ty!

Obľúbená česká skupina Čechomor vyráža na turné po Slovensku! Koncerty v piatich mestách sú oslavou 30-teho výročia kapely. Oslavovať s Čechomorom na šnúre bude aj slovenská kapela Arzén, ktorá je na scéne už 35 rokov. Nenechajte si ujsť staré aj nové hity od Čechomoru, veľkolepá šou vypukne v marci. Stretneme sa v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch!  PS: CHYSTÁME AJ SÚŤAŽ O LÍSTKY, BUĎ V STREHU!

Skupina Čechomor v tomto roku oslavuje 30 rokov svojej existencie. K výročiu si nadelila nielen nový album, ale aj turné, ktorým chce významné jubileum osláviť.  „Po dlhšom čase máme samostatné turné. Okrem klasického repertoáru zahráme nové piesne z nového CD Nadechnutí. Koncert bude prierezom našej histórie.Turné sme naplánovali spolu so skupinou Arzén, ktorá je na scéne 35 rokov. Poprvýkrát sme sa videli pred mnohými rokmi v Terchovej. Pokrstili sme im dokonca s Frantou jeden album. Sú to fajn chalani, ktorí majú radi hudbu a baví ich čo robia, plánuje turné huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas.

Novinka Čechomoru „Nadechnutí vyšla na jar tohto roka na počesť založenia Čechomoru. Album obsahuje 12 nových piesní a jeden bonus. Album má ambíciu byť ďalším vrcholom tvorby Čechomoru a stať sa rovnako ako album „Proměny“ z roku 2001, výrazným medzníkom nielen pre samotnú skupinu, ale aj pre českú a slovenskú hudobnú scénu.

„Na spoluprácu na novom albume sme si pozvali dychový orchester Kumpánovi muzikanty, ktorí s nami celý album nahrali. A aby sme uspokojili aj našich mladších fanúšikov, CD „Nadechnutí“ vyšlo ešte minulý rok na jeseň pod názvom „Nadechnutí Jinak“, tu nám pomohli naši mladší i bývalí spoluhráči nahrať všetky piesne v inom šate a bez dychových nástrojov. Myslíme si, že sme urobili dobrý krok vpred,“ teší sa huslista, spevák a gitarista kapely Karel Holas. Šou skupiny Čechomor je postavená hlavne na ich hudbe, ale nebudú chýbať ani svetelné a zvukové efekty.

Arzén na turné zahrá fanúšikom 80 minút toho najlepšieho z ich repertoáru. Nebudú chýbať piesne s aktuálneho albumu „Teraz nám vyhráva“, ako aj overené hity ako „Katarínka“ alebo „Hora hora“. „Čechomor je bomba. Sú to naši hudobní kamaráti, s ktorými sa stretávame na pódiách dosť dlhý čas. Boli dokonca aj „krstní rodičia“ nášho CD. Tešíme sa na turné, koncerty si užívame,“ hovorí líder kapely Arzén Jaro Gažo.

Skupina Arzén hrá v zostave Jaro Gažo – spev, Paľo Cabadaj – gitara, Igor Klein – gitara, Jano Heinrich – bicie a Miro Fedor – basgitara. Na aktuálne turné s kapelou Čechomor si chcú Arzén pozvať aj hudobných hostí, medzi ktorými bude určite hráč na klávesové nástroje LubošTomaščík. Nenechajte si ujsť jedinečné spojenie dvoch obľúbených kapiel na koncertoch v Bratislave, v Ružomberku, v Žiline, v Trenčíne a v Nových Zámkoch! Štartujeme 1. marca v bratislavskej Hant Aréne.Vstupenky na turné Čechomoru a skupiny Arzén si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

Čechomor+ Arzéntour 2019

1.3. 2019 Bratislava, Hant Aréna
8.3. 2019 Ružomberok, KD Andreja Hlinku
9.3. 2019 Žilina, Dom Odborov
15.3. 2019 Trenčín, Piano Club
16.3. 2019 Nové Zámky, Hala Milénium

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …