nedeľa - 19. mája, 2024
, Mladý slovenský hudobník Chris Ellys vydáva druhé CD SpringFolks

Mladý slovenský hudobník Chris Ellys vydáva druhé CD SpringFolks

Chris Ellys prichádza s novým CD SpringFolks. CD vyjde už 11. februára a krstom 16. marca odštartuje koncertné turné na Slovensku a v zahraničí.

CD vznikalov priebehu rokov 2017 a 2018 počas turné v Česku a Poľsku, kde sa Chris zoznámil s českým producentom Martinom Havlenom (RESOUND Liberec) a spolu nahrali singel Army Of Infinity. Nové CDje však výsledkom spolupráce hlavne s Thomom Artwayom. „S Thomom som si písal 2 roky. Je pre mňa jedinečným zjavom na českej a slovenskej hudobnej scéne, a preto mi naša spolupráca robí veľkú radosť,“ tvrdí Chris s úsmevom.

Okrem Thoma Artwaya na CD účinkuje aj speváčka Bianca Macková (Blanch), Tomáš Hríbik (bicie; Jana Kirschner, Katarína Máliková), Daniel Kravec (bicie; ex-Dynamo Team), NikolaosJalauzidis (el. gitara, basa a syntetizátory; NIKO), Silvia Harvanová (klavír; Silvia speaks). CD produkoval Martin Havlen s co-producentom Nikolaosom Jalauzidisom (RESOUND), okrem jednej skladby, ktorú vyprodukoval Thom Artway.

„Proces nahrávania trval zhruba rok a s producentom som hľadal cestu, ktorou by som jasne komunikoval svoje hudobné vnímanie. Koncepčne som na svojom CD chcel vyjadriť krehkosť hodnôt a priorít, ktoré si niekedy ľudia zamieňajú,“ zhodnotil Chris. S novým zvukom sa Chris Ellys prvýkrát predstaví v polovici marca na krste v Prešove a turné bude okrem Slovenska pokračovať v Poľsku, Česku a ďalších krajinách.

Zdroj: Managment of Chris Ellys

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …