sobota - 23. septembra, 2023
Jesseniova lekárska fakulta, Jesseniova lekárska fakulta v Martine bude opäť hostiť jeden z najnavštevovanejších veľtrhov práce na Slovensku

Jesseniova lekárska fakulta v Martine bude opäť hostiť jeden z najnavštevovanejších veľtrhov práce na Slovensku

Organizátori chystajú už 5. ročník veľtrhu pracovných príležitostí v zdravotníctve. Po troch úspešných veľtrhoch v Českej republike, v Olomouci, sa tento rok uskutočí druhý martinský ročník, v stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine. Prezentovať sa príde viac ako 25 zdravotníckych zariadení zo Slovenska aj Česka, dohromady zastupujúcich vyše 60 nemocníc. Vstup je zdarma.

Na minulý martinský ročník, ktorý prebehol v polovici marca 2022 prišlo rekordný počet študentov a absolventov. Nechýbala reportáž televízie, či publikácie v novinách. Aj tento rok budu mať návštevníci z radov študentov medicíny, bakalárskych aj magisterských nelekárskych študijných programov alebo zdravotníckych SZŠ možnosť urobiť si prehľad o súčasnej situácii na zdravotníckom trhu práce, zorientovať sa v ponukách a nadviazať kontakty s budúcimi zamestnávateľmi.

Študenti zistia informácie o budúcom uplatnení

Zamestnávatelia sa snažia osloviť študentov už počas štúdia a prilákať ich na svoje pracoviská na stáž, odbornú prax alebo ponuku svojich štipendijných programov. „Absolventov, ktorí každoročne ukončia štúdium v zdravotníckych odboroch sú tisíce a my im pomáhame urobiť si rozhľad v možnom budúcom uplatnení už počas štúdia. Sme veľmi radi za záujem študentov a preto kvôli nim túto akciu každý rok radi organizujeme, “ hovorí MUDr. Vladimír Váňa, hlavný organizátor akcie. Zdravotnícke zariadenia po celej republike aj v zahraničí sú v situácii, kedy musia presvedčiť uchádzačov, aby nastúpili práve k nim.

Jesseniova lekárska fakulta, Jesseniova lekárska fakulta v Martine bude opäť hostiť jeden z najnavštevovanejších veľtrhov práce na Slovensku

Spolupráca so študentskými spolkami

Veľtrh bude tento rok, podobne ako minulé ročníky, ponúkať v spolupráci so študentskými spolkami a vystavovateľmi bohatý sprievodný program. ,,Som rád, že aj Martinský klub medikov. Slovenská asociácia študentov medicíny a Centrum podpory medicínskeho vzdelávania JLF UK spolupracuje na tejto zmysluplnej udalosti, ktorá sa verím, stáva už v Martine tradíciou.“ hovorí MUDr. Pavol Vigláš, bývalý študent JLF v Martine a organizátor akcie. Bohatý doprovodný program „Teórie sme mali v škole dostatok, absolventom však chýbajú praktické zručnosti. V dnešnej dobe si študenti chcú vyskúšať predovšetkým niečo praktické, a preto sa im snažíme vyjsť v ústrety – a to nielen chirurgickým šitím, ale aj stomickými workshopmi“ ešte doplňuje MUDr. Ondřej Česák, organizátor akcie.

Desiatky ponúk z Česka aj Slovenska

Podobne ako posledný ročník, tohtoročný priláka do Martina desiatky zamestnávateľov zo Slovenska a Česka. Zamestnávatelia budú zodpovedať otázky uchádzačov, nielen o plate, ale aj o pracovných benefitoch, veľkosti pracovného úväzku či nemocničnom kolektíve. V prípade lekárov ide aj o podmienky špecializačného vzdelávania a miery dohľadu na pracovisku. Tieto informácie zohrávajú kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o budúcom zamestnaní a návštevníci ich chcú nájsť na jednom mieste, mať možnosť ich porovnať, a to napríklad na martinskom Veľtrhu práce v zdravotníctve.

Akcia prebehne ve stredu 22. februára 2023 v priestoroch Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine v čase od 10:00-16:00.

Dalšie informácie poskytne:
MUDr. Pavol Vigláš, organizátor
papo.viglas@gmail.com
Pre viac informácii navštívte: https://prehladnejsiezdravotnictvo.sk

Zdroj: TS, Mgr. Zuzana Marčeková, UNM

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Tolstoys, Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Barmuseum: Tolstoys 1. krát v Martine!

Berlínsko-slovenská groovy mágia prvý krát v Martine na FESTHUDOBNE, 8. septembra o 20:00  V …