sobota - 18. mája, 2024
PARASPORT24 tour, Jubilejný 15-ty ročník charitatívnej akcie PARASPORT24 tour odštartuje behom v Turci
Foto z minulého ročíka -Turčiansky beh 2021 v Žabokrekoch

Jubilejný 15-ty ročník charitatívnej akcie PARASPORT24 tour odštartuje behom v Turci

PARASPORT24 organizuje aj tento rok unikátnu charitatívnu akciu! Po 14-tich úspešných ročníkoch sa na PARASPORT24 tour nebude bicyklovať, ale behať! Fanúšikovia tohto športu sa stretnú na troch behoch. 16. apríla štartuje Tučiansky beh a o mesiac neskôr sa 14. mája uskutoční Trenčiansky beh. 15-ty ročník PARASPORT24 tour zavŕši 10. septembra 2022 Spišský beh. Výťažok z behov poputuje hendikepovaným jednotlivcom a vybraným sociálne slabým rodinám!

PARASPORT24 tour sa 14 rokov niesla v znamení cyklistiky po celom Slovensku. Partiu ľudí s hendikepom podporili mnohé známe tváre mediálneho sveta. Fanúšikmi PARASPORT24 tour sú herečky Zuzana Vačková,  Bibiana Ondrejková, herci Juraj Bača, Přemysl Boublik, speváci Sima Martausová, Martin Harich či športovkyňa Danka Barteková.

„Za 14 rokov PARASPORT24 tour sme prebicyklovali spolu takmer štyritisíc kilometrov. Keď spočítame kilometre všetkých účastníkov dostaneme sa k číslu takmer 65 tisíc, čo predstavuje jeden a polkrát obehnúť našu planétu. Spolu sme vyzbierali pomoc v hodnote takmer 350 tisíc eur. Každému, komu sme pomohli, s nami pomáha ďalej, preto teraz zväčšíme našu akciu a zároveň vymeníme druh športu. Bicyklovanie zameníme za beh a nordic walking, kde sa môže zapojiť viac ľudí,“ vysvetľuje organizátor akcií a šéf občianskeho združenia PARASPORT24 Miroslav Buľovský.

PARASPORT24 tour, Jubilejný 15-ty ročník charitatívnej akcie PARASPORT24 tour odštartuje behom v Turci
Foto z minulého ročníka -Turčiansky beh 2021 v Žabokrekoch

V roku 2022 je cieľom občianskeho združenia PARASPORT24 odbehnúť tri behy, ktoré budú spolu tvoriť 15. ročník PARASPORT24 tour

„Do jubilejného 15-teho ročníka chceme zapojiť tri kraje – Žilinský, Trenčiansky a Spišský. Ale hlavne je našim cieľom zapojiť nielen tisícky bežcov priamo na akciách, ale ja vo svete takzvaným virtuálnym behom. Bude sa dať behať v mieste bydliska, na dovolenke, skrátka kdekoľvek. O to sa postaráme propagáciou na sociálnych sieťach, kde máme takmer 50 tisíc podporovateľov,“ teší sa Miroslav Buľovský.

16. apríla 2022 odpáli Turčiansky beh so štartom a cieľom v Žabokrekoch pri Martine vo veľkom areáli futbalového štadióna. Bežať sa bude prevažne poľnými cestami s krásnou Turčianskou scenériou. V máji 2021 sa na Turčianskom behu vyzbieralo vyše 5 tisíc eur, ktorú sa organizátori chystajú znásobiť.

„Zmenu sme už potrebovali. Za 14 rokov sme nielen pomáhali, ale aj inšpirovali k pomoci iných. Rád sa posúvam vpred a mám rád výzvy. Teraz žijeme ťažšiu dobu na organizáciu akýchkoľvek podujatí, preto je potrebné veci meniť tak, aby bolo možné plniť ciele, ktoré si dávame.  Stále platí moje motto „cestu nájdeme, alebo si ju urobíme“. Teraz sme si našli novú a vďaka skvelým ľuďom, ktorých okolo seba mám, ju aj zvládneme, aby sme pokračovali v pomoci iným,“ uzatvára Miroslav Buľovský.

Vstupenky na PARASPORT24 tour 2022 si môžete kúpiť tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/registracie/parasport24-tour-2022/

Občianske združenie PARASPORTt24 vzniklo v roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj. Tým ktorým pomôže, potom ďalej pomáhajú hlavne sociálne slabším rodinám po celom Slovensku. Všetky informácie nájdete na www.parasport24.com.

PARASPORT24 tour, Jubilejný 15-ty ročník charitatívnej akcie PARASPORT24 tour odštartuje behom v Turci

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …