pondelok - 22. júla, 2024
, Juraj Hnilica predstavuje skladbu Kristián: Šikana by nemala mať miesto

Juraj Hnilica predstavuje skladbu Kristián: Šikana by nemala mať miesto

Juraj Hnilica predstavil skladbu Kristián, ktorou reaguje aj na tragickú udalosť, ktorá sa nedávno stala vo Vrútkach a zasiahla celé Slovensko.

O 22-ročnom Ivanovi, ktorý na vraždil na Spojenej škole vo Vrútkach sa vynárajú informácie aj o jeho údajnej šikane. A práve o tom sa vedie polemika ako o možnom motíve jeho skutku. K tejto udalosti sa Juraj vyjadril na svojom facebookovom profile, pričom s ňou ne-priamo  prepojil aj spomínanú skladbu Kristián.

Kristián je pieseň, ktorá vznikla na základe stretnutia s  chlapcom – Kristiánom, ktorý čelil školskej šikane a násiliu zo strany svojho otca. „V roku 2016 mi prišiel do života anjel v ľudskom tele, ktorý mi ešte pred svojím odchodom stihol vyrozprávať celý svoj životný príbeh. Tichá duša, ktorá na svojich pleciach niesla obrovské bremeno ľudskej krutosti a napriek tomu nestratil chuť tvoriť presný opak a šíriť lásku, porozumenie, nádej a pomocnú ruku všetkým, ktorí o to žiadali,“ opísal Juraj Kristiána, ktorý už, žiaľ, nie je medzi nami.

„Zo svojho hniezda, ktoré nazývame domov, kde trpel skrz nevedomosť a vtedajšiu násilnosť svojho otca, prechádzal do ďalšieho pekla, ktorým mu bola škola a jeho spolužiaci,“ priblížil spevák ťažký osud chlapca. Pieseň chcel pôvodne zverejniť neskôr, no okolnosti si vyžiadali hovoriť o závažnom probléme šikany okamžite. Nemal som v pláne pieseň o Kristiánovi zverejňovať takto skoro a vôbec nie za týchto okolností, avšak je najvyšší čas sa začať viac a viac rozprávať o probléme, ktorý narastá do obrovským veličín,“ uviedol v príspevku.

V piesni Juraj citlivo vyrozprával príbeh chlapca, šíri jeho odkaz a apeluje na to, aby sme si viac vážili to, čo máme a nezabudli sa spolu rozprávať o dôležitých témach, ktorých zľahčovanie prehlbuje zraniteľnosť jednotlivcov.

Zdroj: fcb Juraj Ďuri Hnilica

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …