piatok - 21. júna, 2024
, Juraj Hnilica sa vyznáva z lásky ku svojej žene, s ktorou je už cez 15 rokov.

Juraj Hnilica sa vyznáva z lásky ku svojej žene, s ktorou je už cez 15 rokov.

Martinský spevák a skladateľ Juraj Hnilica prináša do týchto časov veselú a prirodzenú  pieseň, ktorú napísal pre svoju ženičku Lucku, s ktorou už ťahajú na 17-ty rok spoločného nažívania.

Zdá sa, že nový album s názvom „Pohni  líca“, ktorý vyšiel v septembri tohto roku je inšpirovaný jeho súčasným rodinným životom. Pred nedávnom spevák zverejnil aj spoločnú pieseň, ktorú dokonca naspieval so svojou ženou s názvom „Okovy“ a teraz ju zapojil spoločne aj so svojou rodinkou do klipu ku novej piesni.

„Neviem si predstaviť inú podobu klipu, než tú, akú sme spontánne zrealizovali. Keby sme tam dali niekoho iného, aby nás hral, úplne by sa stratilo to čaro osobnej výpovede. Pieseň vznikla na základe básne, ktorú som Lucke napísal, keď sme mali výročie. Pamätám si, že keď som jej tú báseň napísal, zverejnili sme ju aj na sociálnych sietiach a mala veľmi peknú odozvu. Vtedy som dostal nápad, aby som ju zhudobnil a posunul tak moje vyznanie ešte ku inému rozmeru. Z úprimných vecí je vždy cítiť silnejšiu energiu.“

Klip vznikol v spolupráci s talentovaným kameramanom Martinom Staňom. „Som rád, že sme s Maťom našli cestu kompromisu a vznikol pre nás autentický a veľmi milý videoklip. Doslova tvrdím, že sme sa museli spoznať, aby vznikol tento finálny výsledok. Na počiatku boli totiž naše predstavy úplne rozličné, keďže nás chcel Martin vidieť v snímkach z kolotoča, herne a nejakého nablýskaného auta. Túžil som, aby sme boli v našich prirodzených polohách a na miestach, kde sa cítime ako rodina šťastní. Preto som rád, že sme zvolili nakoniec miesta, ktoré sú doslova súčasťou nášho bežného bytia.“  Všetky zábery sa odohrávajú v čarokrásnom Turci.

V klipe hrá aj dôležitú úlohu mladý tanečník Adam Kmeť z formácie Shakers a Funky Amigos, ktorého môžete poznať aj z klipu ku piesni „Uletení anjeli“ a taktiež z klipu Simi Martausovej ku piesni „Nenahraditeľná“.

„S Adamom sme dlhoroční kamaráti a vždy sa teším, keď spoločne môžeme spolupracovať. Spolu s tatkom majú svoj vlastný ranč s koňmi. Preto ma spontánne napadlo, že by bolo skvelé, keby sme koníky použili v tomto prírodnom klipe. Bol som šťastný, keď sme točili tieto scénky a taktiež aj moje dievčatá sa vybláznili. Priamo na mieste vznikli s Adamom aj veľmi vtipné tanečné scénky, ktoré dodali klipu väčšiu dynamiku.“

Zdroj: JH

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …