streda - 19. júna, 2024
, Kapela Kryštof predstavila koncertné video k singlu Naviděnou

Kapela Kryštof predstavila koncertné video k singlu Naviděnou

Najpopulárnejšia česká kapela Kryštof vydala singel Naviděnou, ktorý pochádza z kompilačného albumu 25. Singel doprevádza videoklip, ktorý je zostrihaný zo záberov z legendárnych koncertov na 2x vypredanom Strahovskom štadióne.

Posledný singel Zůstaň tu se mnou (Za sny), ktorý kapela predstavila ešte v minulom roku, mal v našich rádiách obrovský úspech. Až 17 týždňov bol najhranejšou skladbou spomedzi českých a slovenských piesní. Videoklip k tomuto songu má na YouTube až 25 miliónov prehratí.

Album 25 vyšiel v júni minulého roka a tento rok sa stal 5x platinovým. Doska mapuje tvorbu kapely od songu Lolita, ktorý bol pre kapelu Kryštof nie len prvým singlom, ale rovnako aj prvým hitom, ktorý zoskupenie okolo charizmatického speváka Richarda Krajča katapultoval medzi špičky českej hudobnej scény. Kolekcia toho najlepšieho je doplnená o štyri nové skladby, medzi ktorými sa nachádza aj Naviděnou.

„Naviděnou je pieseň o štyridsiatnictve, rodičovstve, nadšení z každej životnej etapy a s úsmevom kombinuje naše spomienky na detstvo s budúcnosťou. Ako náplň videoklipu sme si vybrali koncert na Strahove, ktorý nám vždy bude pripomínať, že i v tak skorom veku sa človeku môže splniť jeho celoživotný sen,“ komentuje singel Richard Krajčo.

Naviděnou bola rovnako ako ďalšie tri nové skladby nakrútená v New Yorku, konkrétne pod vedením skúseného Yarona Fuchsa, ktorý produkoval aj albumy Srdcebeat či Inzerát a talentovaného Ondřeja Fiedlera (producenta albumov Lenny a Mirai). Kapela, ktorá na jar ukončila beznádejne vypredané divadelné tour, pripravila aj DVD z dvoch septembrových strahovských koncertov.

Sedem rádových albumov, dva živáky, jedna výberovka a album remixov. To je doterajšie zhrnutie diskografie kapely, ktorá posledné roky napĺňa tie najväčšie haly, predáva desiatky tisíc albumov a ich koncerty sú vždy neopakovateľným zážitkom.

V našich končinách sa naposledy predstavili na Trnafskom festivale. Mali účinkovať aj na júnovom Nestville Open Feste, ale Richard Krajčo vystúpenie na poslednú chvíľu zrušil, lebo mal vážne zdravotné ťažkosti. Teraz je už však celkom fit a aj s kapelou sa veľmi tešia na svoj najbližší koncert na Slovensku. Na jeseň sa zastavia v bratislavskom Istropolise, kde vystúpia v rámci Jenom Písničky Tour 2018. Vstupenky ale zoženiete len ťažko. Je totiž beznádejne vypredaný.

Zdroj: Ľuba Svatá, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *