sobota - 18. mája, 2024
, Katolícka univerzita v Ružomberku si zvolila nového rektora

Katolícka univerzita v Ružomberku si zvolila nového rektora

Akademický senát Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku zvolil na svojom zasadnutí za kandidáta na nového rektora Jaroslava Demka. Ten by mal nahradiť doterajšieho rektora Jozefa Jaraba, ktorý stál na čele univerzity od roku 2014.

Demko by sa mal ujať funkcie po potvrdení veľkým kancelárom KU Bernardom Boberom a vymenovaní prezidentom v auguste tohto roku. Jeho mandát bude štvorročný. Jaroslav Demko odborne pôsobí na Katedre biológie a ekológie Pedagogickej fakulty KU. Ako jediného kandidáta ho v tajnom hlasovaní podporilo 13 z 22 prítomných senátorov. Prioritou zvoleného kandidáta na rektora KU je v prvom rade potvrdenie a ukotvenie univerzitného charakteru školy.

„To znamená, aby sme mali čo najviac doktorandských programov, rozšíriť ponuku študijných programov celkovo a pokúsiť sa o technické smery, ktoré sa ukazujú ako žiadané,“ vyhlásil.

Demko uviedol, že bude potrebné zvýšiť i atraktivitu školy, aby sa k nej študenti radi hlásili. „Okrem nových študijných programov treba vylepšiť aj prostredie, ktoré tu je. Hlavne, aby študenti vnímali, že sú tu dobré vzťahy. Ľudia sa tu vedia navzájom podporovať a pomáhať si. Je to veľký benefit, ktorý by sme mali využiť ešte lepšie,“ doplnil zvolený kandidát na rektora KU.

Jaroslav Demko sa špecializuje na bioenergetiku, ekológiu, environmentalistiku a ekosystémové služby. Študoval a pracoval na Technickej univerzite vo Zvolene, niekoľko rokov pôsobil na pozícii manažéra životného prostredia v spoločnosti Mondi SCP. Na Pedagogickej fakulte KU je zamestnaný sedem rokov, v súčasnosti je vedúcim Katedry biológie a ekológie PF KU. Je členom viacerých vedeckých rád.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *