nedeľa - 14. júla, 2024
, Každý dobrý skutok je veľký čin

Každý dobrý skutok je veľký čin

Martin – V roku 2013 po ročnej prestávke prichádza obnovená a doplnená verzia projektu Detský čin roka 2013,  aby dobro mohlo rásť. Za 12 rokov sa do podujatia zapojilo 1 080 382 detí.

V tomto roku organizátori  pripravili niekoľko noviniek: pracovné listy určené pedagógom, ktoré skvalitnia prácu s pedagogickým materiálom, anketu pre dospelých a pribudne Cena Sašky Fischerovej, udelená na počesť spoluautorky a zakladateľky projektu.  Deti môžu do 30. júna napísať o dobrých skutkoch, za ktoré sú považované nielen veľké činy ako záchrana života, ale i každodenné drobné skutky vykonané s dobrým úmyslom pomôcť, potešiť, prekvapiť, podporiť… Písať môžu o svojich skutkoch, o činoch svojich kamarátov, ktoré si všimli a myslia si, že by mali byť ocenené. Dôležité sú aj kolektívne dobré skutky, na ktorých sa deti spoločne dohodnú a zrealizujú. O dobrých skutkoch, ktoré si zaslúžia pozornosť môžu písať aj dospelí, rodičia a pedagógovia. Na jeseň zašlú realizátori projektu do škôl 30 nominácii, ktoré vyberie zo všetkých skutkov výberová komisia. Deti, pridelením svojich hlasov, rozhodnú ktoré skutky získajú ocenenie.

Detský čin roka prebieha pod čestnou záštitou Ministerstva školstva , vedy, výskumu a športu  SR. Po prvý raz ho pripravuje OZ Detský čin roka, ktoré vzniklo vlani ako pokračovateľ Agentúry Poppins, ktorá projekt 12 rokov organizovala.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: detskycin.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *