piatok - 30. septembra, 2022
, Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

Pri príležitosti mesiaca knihy sa Univerzita Komenského (UK) v Bratislave rozhodla potešiť deti z detských domovov, nemocníc či sociálnych zariadení. V dňoch 13. až 24. marca organizuje najväčšiu slovenskú celouniverzitnú zbierku literatúry pre deti a mládež. Do Komenského zbierky kníh je zapojená aj Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine.

Študenti, zamestnanci, ale aj priaznivci UK majú možnosť priniesť v uvedených dvoch týždňoch do fakultných knižníc UK svoje knižné spomienky na detstvo (podmienkou je, aby boli zachovalé, nepoškodené a čisté). Vyzbierané tituly budú následne rozdelené do vybraných detských domovov, nemocníc a sociálnych zariadení.

Komenského zbierka kníh 2017 nadväzuje na pilotný projekt zbierky detskej literatúry, ktorý Univerzita Komenského zorganizovala v roku 2011. Vyzbieralo sa v ňom viac ako 2000 kníh. „Ján Amos Komenský, ktorého meno nesie v názve naša univerzita, povedal, že ,nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Univerzitnou knižnou zbierkou prinášame radosť chorým deťom i deťom v núdzi, ale verím, že prirodzeným, nenásilným spôsobom ich aj navigujeme ku knižným pokladom, a tým aj k poznaniu a múdrosti,“ hovorí rektor UK Karol Mičieta.

Každý, kto sa do Komenského zbierky kníh zapojí, získa priamo vo fakultnej knižnici malý darček – magnetickú záložku UK a bude navyše zaradený do žrebovania o balíčky od univerzity a partnera podujatia – vydavateľstva IKAR.

, Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

zdroj: Andrea Földváryová, UNIBA

foto: uniba.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *