nedeľa - 14. júla, 2024
, Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

Pri príležitosti mesiaca knihy sa Univerzita Komenského (UK) v Bratislave rozhodla potešiť deti z detských domovov, nemocníc či sociálnych zariadení. V dňoch 13. až 24. marca organizuje najväčšiu slovenskú celouniverzitnú zbierku literatúry pre deti a mládež. Do Komenského zbierky kníh je zapojená aj Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine.

Študenti, zamestnanci, ale aj priaznivci UK majú možnosť priniesť v uvedených dvoch týždňoch do fakultných knižníc UK svoje knižné spomienky na detstvo (podmienkou je, aby boli zachovalé, nepoškodené a čisté). Vyzbierané tituly budú následne rozdelené do vybraných detských domovov, nemocníc a sociálnych zariadení.

Komenského zbierka kníh 2017 nadväzuje na pilotný projekt zbierky detskej literatúry, ktorý Univerzita Komenského zorganizovala v roku 2011. Vyzbieralo sa v ňom viac ako 2000 kníh. „Ján Amos Komenský, ktorého meno nesie v názve naša univerzita, povedal, že ,nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Univerzitnou knižnou zbierkou prinášame radosť chorým deťom i deťom v núdzi, ale verím, že prirodzeným, nenásilným spôsobom ich aj navigujeme ku knižným pokladom, a tým aj k poznaniu a múdrosti,“ hovorí rektor UK Karol Mičieta.

Každý, kto sa do Komenského zbierky kníh zapojí, získa priamo vo fakultnej knižnici malý darček – magnetickú záložku UK a bude navyše zaradený do žrebovania o balíčky od univerzity a partnera podujatia – vydavateľstva IKAR.

, Komenského zbierka kníh pre deti z detských domovov a nemocníc

zdroj: Andrea Földváryová, UNIBA

foto: uniba.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *