sobota - 13. apríla, 2024
, Krásna novinka od skupiny HEX, pesnička „Srdce“ vás dostane!
zdroj: Braňo Šimončík

Krásna novinka od skupiny HEX, pesnička „Srdce“ vás dostane!

Skupina HEX má nové „Srdce“. To je názov aktuálneho singla a nového klipu obľúbenej bratislavskej kapely. Skvelý text pretavila skupina do silného a emotívneho klipu, v ktorom účinkuje len spevák, autor hudby a producent HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák.

„Srdce“ a aj ďalšie HEXácke megahity zahrajú Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados 19. decembra na Vianočnom koncerte v bratislavskom Štúdiu L+S. Ide o jediný samostatný koncert kapely do konca roka a v predaji je len 200 vstupeniek. „Aký je to zvláštny pocit, keď ho stláčaš vo dne v noci…“ Spieva skupina HEX v novom singli „Srdce“ z úspešného albumu TEBE, ktorý získal za predaj Zlatú platňu.

„Prvý hudobný nápad na skladbu „Srdce“ je už pár rokov starý a je to klavírny riff z úvodu, okolo ktorého som začal na Fefeho hotový text nabalovať slohy a postupne aj refrén. Je to pieseň, pri ktorej som celkom dlho hľadal finálny tvar a melódie spevu. Charakterom je to skôr vážnejšia skladba, čo vychádza aj z textu. Ten rieši, že aj keď už v našom veku kopec vecí vnímame negatívne a len máločo nás prekvapí, naše srdce ešte stále bije, a stojí za to nebáť sa a žiť pokiaľ možno naplno,“ vysvetľuje autor hudby, producent a spevák HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák.

Unikátny album TEBE vyšiel presne pred rokom a skupina ho vydala v tvare knihy. Okrem skladby „Srdce“ sú na ňom úspešné single „Oteckovia“, „Nezaspím“ a „Ľahký song“. Text piesne „Srdce“ vznikol relatívne dávno. Mal som ho v zásuvke a páčil sa mi. Je o tom, ako si najbližší ľudia vedia dlhodobo ubližovať a strpčovať si navzájom život. Deje sa to v celej spoločnosti a nemusia to byť iba životní partneri,“ vysvetľuje textár a gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

 

HEX-áci klip „Srdce“ nakrúcali v ich štúdiu v Petržalke. Celý klip vznikol za jeden deň a postprodukcia zabrala dva dni.

„Srdce je na pomery Hexu celkom epická skladba, tak sme chceli čo najjednoduchšie video. Tybyke s Yxom prišli s nápadom nakrútiť iba detail mojej tváre pri spievaní a k tomu pár záberov na použité nástroje a mám pocit, že nakoniec z toho vyšiel celkom silný klip. Na nič sa v ňom nehrám,  jednoducho iba spievam text skladby. A Tybyke to veľmi pekne postrihal a nafarbil, je to makač…“ dopĺňa Peter „Ďuďo“ Dudák.

 Pôvodný plán bol spolupracovať s ľuďmi o generáciu mladšími, ako sme my. No pochopili sme, že pesnička „Srdce“ je pre nás natoľko osobná, že si klip nakrútime sami. Chceli sme, aby vynikla sila tejto skladby, preto sme zvolili minimalistické poňatie, ktoré je len o hre svetla a o Ďuďovi. Mám pocit, že obrazové stvárnenie pesničky „Srdce“ posunulo túto skladbu do ďalšieho levelu a dodalo jej ďalší rozmer…hovorí Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

 Nielen „Srdce“, ale aj ďalšie megahity skupiny HEX „V piatok podvečer“, „Nikdy nebolo lepšie“ či „Keď sme sami“ si môžete naživo vypočuť 19. decembra na Vianočnom koncerte v bratislavskom Štúdiu L+S.

„Zopakujeme si nápad z minulého roka, takže sa koncert volá „Vianočný HEX a hostia“. Fanúšikov potešíme prierezom tvorby našej skupiny. Máme pozvaných zaujímavých hostí, ktorí s nami už spolupracovali alebo k nim máme blízky vzťah. Bude to viac akustický koncert, keďže divadlo si to asi vyžaduje. Veríme, že návštevníkom ponúkneme pekný vianočný darček,“ uzatvára Tibor „Tybyke“ Szabados.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Zuzana Smatanová, Česko-slovenský duet k filmu o Gumpovi otvára tému psích adopcií

Česko-slovenský duet k filmu o Gumpovi otvára tému psích adopcií

Zuzana Smatanová, Eduard Rovenský a kapela Highland pozvali slovenské známe tváre so svojimi psíkmi do videoklipu k pesničke …